Holoubek chtěl po Mustedanagičovi i další nepotřebné sparťany: Dostat sem nějaké hráče byl ale velký až obrovský problém

Slovenská Super Liga má za sebou jedenáct kol a kromě druhé Dunajské Stredy patří k nejpříjemnějším dosavadním překvapením i čtvrtý Ružomberok.

Holoubek chtěl po Mustedanagičovi i další nepotřebné sparťany: Dostat sem nějaké hráče byl ale velký až obrovský problém

Tým osmatřicetiletého trenéra Davida Holoubka, jenž se na Slovensko přesunul z Liberce, momentálně táhne šńůru sedmi zápasů bez porážky a ze všech mužstev má nejméne inkasovaných branek. "Teď zažíváme radostné období. Po půlce základní části jsme na čtvrtém místě s nejmenším počtem inkasovaných branek. Ani jsem nečekal, že za tak krátkou dobu budeme schopni hrát s týmem tak vysoko," pronesl na webu aktualne.cz blízký spolupracovník Jiřího Jarošíka, jehož mužstvo má věkový průměr 23 let.

Trenér dává pravidelně šanci jak svým krajanům Twardzikovi a Danielovi, kteří zatím nevynechali ani jedno kolo, tak sparťanskému známému Zinedinu Mustedanagičovi, jenž na jeho současné adrese hostuje a před pár dny se poprvé zapsal mezi střelce. Trenér stál i o více hráčů z Letné, jenže se mu to nepodařilo dotáhnout. "S touhle vizí jsem do Ružomberoku dokonce přišel, ale musím říct, že jsem počítal s tím, že to bude daleko lehčí. Jde přece o slovenskou nejvyšší soutěž, mě jako trenéra znají … Ale dostat sem nějaké hráče byl velký, řekl bych obrovský problém. Kluci místo toho končí někde ve druhých ligách. Za mě je to velká škoda, protože pro mladé slovenská liga představuje ideál. Je otevřená, hraje se nahoru, dolů, dostanou se do situací, se kterými se v Česku obvykle nepotkávají. Česká soutěž je strašně těžká, obrovsky složitá. Myslel jsem, že sem dostanu víc hráčů, ale nestalo se tak. Mám tady jen brankáře Honzu Čtvrtečku a Zizoua Mustedanagiče. Přitom odkopat tady půl roku, rok, to je pro ně skvělý startér jejich kariéry. To mi nikdo nevymluví. Škoda, že to není víc navnímané lidem okolo nich - agenty, rodiči," doplnil na stánkách aktualne.cz.

Respekt jde zejména z defenzivní činnosti. "Kamkoli přijdu, tak se to snažíme postavit na kvalitní defenzivě. Tím nechci tvrdit, že hrajeme zanďoura, to v žádném případě. Ale z dobré defenzivy se daleko lépe útočí směrem dopředu. Když jste v dobrém postavení a získáte míč, mnohem lépe se vám zakončují útočné akce. Je to pohlednější. Nezapírám, že to klade vyšší nároky na fyzičku. Ale my chceme hrát náročný fotbal," citoval portál aktualne.cz slova Holoubka.

Kromě toho se mu také podařilo objevit třiadvacetiletého střelce s minulostí ve Frýdku-Místku Ismara Tandira, jenž se svými 196 centimetry budí respekt a momentálně je na 8 vstřelených trefách. "Izzy je hráč, který má původ v bývalé Jugoslávii, narodil se ve Frankfurtu, žil v Americe. Tak si představte mix vlastností typických pro tyto národy. Vzniklo z toho obrovské sebevědomí a skvělé komunikační schopnosti, což je pro top fotbal naprosto ideální. Na druhou stranu má skoro dva metry a taky je na něm práce jako na kostele. Směrem do defenzivy, vyhledávání dobrých prostorů. Má skvělý servis od ofenzivních spoluhráčů. Kluci jsou opravdu nadstandardní v přípravě šancí, které mu vytvářejí. Izzy bývá dobře zásobený, za zápas má čtyři, pět gólových příležitostí. S hráči, kteří jsou sebevědomí, se pracuje dobře. Oni chtějí, věří si. A občas uletí - pak je potřeba je na tréninku chytit pod krkem, vrátit je k takové koncentraci, jaká je potřeba."

Protože si je však vědom zklamání, jakého se dočkal na stadionu U Nisy, kde nedostal prostor k dlouhodobější práci, v oblacích rozhodně nelétá. "Teď samozřejmě zažívám příjemnější pocity. Ale na druhou stranu jsem obezřetný, ve fotbale se situace může změnit během pár týdnů. Užíváme si to, ale s respektem. Když se vám daří, tak je atmosféra příznivá v jakémkoli klubu. Pak ale dvakrát, třikrát prohrajete, najednou se dostanete do kritické situace a pak se teprve ukáže, jakou pozici trenér má. My jsme si prošli pěti těžkými zápasy a zvládli jsme je nejen výsledkově, ale i výkonnostně. Uvidíme, jak bude vypadat druhá polovina soutěže a jak se nám podaří výkonnost stabilizovat," pokračoval na serveru aktualne.cz bývalý kouč Sparty, jehož soubor vypadl tento týden ve Skalici ze Slovenského poháru po jasném výsledeku 4:1.