Dostane Plzeň v Ďolíčku zase bůra? Vrba doufá, že ne

Dostane Plzeň v Ďolíčku zase bůra? Vrba doufá, že ne

Páteční předehrávku české nejvyšší soutěže obstará duel osmých Bohemians 1905 s druhou Plzní. Západočeši mají stejně bodů jako vedoucí Slavia, takže v případě bodového zisku se dostanou před svého rivala. Na trávníku klokanů je však nečeká nic lehkého. Jak vidí střet tváře obou klubů?

"Očekávám stejný zápas jako v minulých sezonách, to znamená mužstvo soupeře nabuzené na nás a samozřejmě i fanoušci. Jenom doufám, že výsledek nebude takový jako v minulé sezoně. Ten byl špatný. Bohemka tehdy zaslouženě zvítězila 5:2, doufám, že se z toho ponaučíme,“ připomněl nezdar trenér Viktorie Pavel Vrba.

„Samozřejmě pro nás je důležité, abychom na Bohemce bodovali, a doufám, že se nám to podaří. Bohemka je mužstvo, které je trpělivé, zodpovědné a dobře organizované. Čeká na chybu soupeře a chce ji potrestat. Čeká nás mužstvo, které bude těžké dobývat,“ pokračoval zkušený kouč.

Obránce klokanů Martin Dostál má triumf nad Plzní v živé paměti a nikdy na něj nezapomene. „Ale tohle se nestává každý den a nemůžeme čekat, že budeme Plzeň porážet pravidelně 5:2. Teď nám to shodou náhod doma nepadá. Je škoda, že doma nevyhráváme, ale doufám, že se nám to už v pátek povede,“ doufá.

V podobném duchu mluvil i Dominik Mašek: „Poslední zápas s Plzní byl nejlepší, co jsem tu zažil. Všechno nám sedlo a bylo to skvělé. Plzeň teď sice vyhrává často jen 1:0, ale pořád jsou na špici a mají svou kvalitu. Teď jsme se na ně dlouho připravovali a věříme, že máme na dobrý výsledek. Do zápasu jdeme s pokorou, ale určitě se jich nezalekneme."

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.