Hovorka: Doufejme, že se dočkáme pohárů i příští rok

OBSAHUJE OHLASY

Jablonec sice před posledním vystoupením ve své skupině Evropské ligy neměl šanci postoupit, nicméně i tak se mu podařilo vyloupit půdu Dynamu Kyjev a připsal si první tři vytoužené body v dotyčné společnosti.

Hovorka: Doufejme, že se dočkáme pohárů i příští rok

"Chtěli jsme vyhrát a povedlo se nám to. Věděli jsme, že je to silný soupeř, se Šachtarem vévodí domácí soutěži. Zaslouženě postupují z naší skupiny, udělali nejvíce bodů. Dynamo je tradice, stadion, to vše hraje pro Kyjev. Vítězství si i proto hodně ceníme. První poločas jsme hráli velice dobře. S penaltou jsme měli už tři vyložené šance. Zápas jsme mohli rozhodnout daleko dřív. Ve fotbale to tak ale někdy bývá, nedáte góly a pak se klepete až do konce," pronesl hlavní kouč Petr Rada, jenž v duelu nevyužil ukrajinského Sobola.

Exsparťana Davida Hovorku už však ano. "V Rennes i v Astaně jsme dostali góly v závěru. Všechno to jsou pro nás velké zkušenosti. Doufejme, že se dočkáme pohárů i příští rok," pronesl bývalý stoper Slovanu Liberec, jehož slova vyšla na webu fkjablonec.cz.

Co si severočeský tým odnese z evropského působení? "Co se týče herního projevu, bylo to z naší strany sympatické. Výsledkově už to bylo horší. Co si budeme povídat, hraje se na góly, ne na krásu. Chyby se opakují a u nás je vidět už ta nadstavba. Jsem jedině rád, že ve čtvrtel už ta smůla skončila, vyhráli jsme a můžeme jet domů. Ty chyby, co jsme dělali v závěru, byly doteď vždy v zápasech potrestané. Možná je to jakási odměna za ty předchozí zápasy. Konečně jsme to udrželi do konce a vyhráli jsme tu 1:0. Je to super," liboval si defenzivně laděný kolega Trávníka, Chramosty či Doležala.