Southampton ukončil dvaadvacetizápasovou sérii Arsenalu, Hazard naopak tu svou prodloužil

Londýnský Arsenal po 22 utkáních poznal, co to je porážka. Postaral se o to Southampton, který gólem z 85. minuty vyhrál 3:2. Dařilo se naopak Chelsea, která veze tři body z Brightonu.

Když Arsenal ve čtvrtek vyhrál v Evropské lize nad Karabachem, byl to jeho zápas bez porážky s pořadovým číslem 22. A jak se o pár dní později ukázalo, byl taky posledním. Branka Charlieho Austina z 85. minuty se totiž postarala o ukončení této pozoruhodné šňůry.

Ústřední postavou byl ale hlavně Danny Ings, jenž už ve 20. minutě otevřel skóre zápasu, a když o osm minut později Mchitarjan vyrovnal, dokázal krátce před odchodem do šaten vrátit domácím vedení.

I na Ingsův druhý přesný zásah ale dokázal Arsenal reagovat. Byl u toho opět Mchitarjan, jehož přízemní pokus zpoza velkého vápna ještě tečovala domácí obrana. Přesný centr Longa, nejistý zákrok Lena a hlavička Austina však nakonec přisoudil tři body Southamptonu.

To na jiném místě Londýna bude o poznání veseleji. Chelsea totiž zásluhou gólů Pedra a Hazarda vyhrála v Brightonu, za který dokázal skórovat jen March.

Zatímco série Arsenalu skončila, tu svou prodloužil právě Eden Hazard, který se přihrávkou podílel i na první brance. Vůbec poprvé v kariéře se mu tak podařilo připsat si asistenci ve čtvrtém ligovém utkání v řadě.