Mešanovič se podle Trpišovského hodně zlepšil, Dokáže ho Nezmar udržet, nebo se za ním dveře v Edenu zavřou?

Slavia zakončila ligový podzim pěti výhrami v řadě, což jí dává na první příčce prvoligové tabulky pohodlný čtyřbodový náskok na obhájce titulu z Plzně.

Mešanovič se podle Trpišovského hodně zlepšil, Dokáže ho Nezmar udržet, nebo se za ním dveře v Edenu zavřou?

"Kdyby mi to někdo řekl v přípravě, že postoupíme ze skupiny v Evropě a že z devatenácti zápasů v lize šestnáct vyhrajeme, tak bych ho objal a dal mu pusu. Výsledek je výborný. Máme na čem stavět, na druhou stranu nás čeká hodně práce. Nemůžeme úplně oslavovat. Spoustu utkání jsme utáhli silou vůle a týmovostí. To musíme zlepšit," burcoval po vydřené výhře na jablonecké půdě hlavní kouč sešívaného souboru Jindřich Trpišovský.

Jarní boje odstartují pro slavné "S" nedlouho po lednovém přátelském měření sil s Red Bullem Salzburg, konkrétně 9. února doma s Teplicemi. Pár dní poté už budou Kolář, Deli, Ngadeu a spol. hostit aktuálního lídra belgické nejvyšší soutěže Genk. "Pro hráče je dobře, že budou mít hodně zápasů. Bude třeba mít široký kádr. Třeba Ngadeu dnes dostal sedmou žlutou kartu, další hráči jsou také těsně kolem stopky. O jaru hodně rozhodně šířka kádru, ne jestli jich bude dvacet nebo čtyřicet, ale ta kvalitní šíře," pokračoval na stránkách slavia.cz bývalý kormidelník Žižkova nebo Liberce.

Právě z Liberce ve Vršovicích přivítá Petra Ševčíka. Z Jablonce se mu zase bude hlásit v přípravě Lukáš Masopust. Chtěl by z tamní Střelnice ještě někoho? "Hráči jsou tu hodně drazí. Určitě si to umím představit, nebudu je jmenovat, ale hráči se mi tu líbí hodně. Jsou dobří, ale my máme také dobré hráče, kádr není nafukovací. Jsou tu hodně zajímaví fotbalisti, i proto se dostali do reprezentace," doplnil Trpišovský a asi není těžké si představit, že mohl myslet Trávníka, případně některé obránce.

Uplatnění opce na Ibrahima Traorého už je jasné, jaká však bude pražská budoucnost osmadvacetiletého bosenského útočníka Murise Mešanoviče, jenž po uzdravení dával branky za juniorský tým a ve Fortuna:lize si připsal pět vystoupení v pozici žolíka? "V létě mu končí smlouva. Probíhají jednání mezi ním a klubem. Budou probíhat asi i v zimě. Uvidíme, to je asi vše. Přiznám se, že ani nevím. To je otázka jeho agenta s Honzou Nezmarem a vedením klubu. Hodně se zlepšil, dal góly za juniorku. Řekli jsme, že se o tom do Jablonce nebudeme bavit, aby se plně soustředil na fotbal. Teď si k tomu budeme muset sednout," přednesl na adresu bývalé součástky Jablonce, Jihlavy či Dunajské Stredy webem slavia.cz citovaný kouč.