Fabregasovi derniéra zhořkla, neproměnil penaltu. Vítězné loučení mu zachránil i zázračný mladík

Pokud tohle skutečně byl poslední zápas Cesca Fabregase v dresu londýnské Chelsea, bude na něj zřejmě vzpomínat se smíšenými pocity. Jeho tým sice vyhrál ve třetím kole FA Cupu 2:0 nad Nottinghamem, španělský fotbalista ale neproměnil penaltu.

Za svým někdejším parťákem z Arsenalu by se měl už brzy stěhovat Cesc Fabregas. Nejen v Anglii se všeobecně počítá s tím, že právě zápas proti Nottinghamu byl jeho posledním v londýnských barvách před odchodem do Monaka.

Do utkání nejstarší pohárové soutěže vyběhl s kapitánskou páskou na ruce a další pocty se mu dostalo po půl hodině hry. To když se po zákroku Foxe poroučel k zemi Loftus-Cheek a byl nařízen pokutový kop.

Na penaltovou značku si postavil míč právě Fabregas, jenže o pár vteřin později už bezmocně vzhlížel k nebi. Steele mu totiž nepovedený pokus zneškodnil.

Spásu pro favorizovaný domácí tým nakonec přinesl ten, od nějž by se to možná tolik nečekalo. Šanci v základní sestavě totiž dostal i teprve osmnáctiletý Callum Hudson-Odoi, který má v Premier League zatím odehraných pouze dvaačtyřicet minut.

V pohárovém zápase se však dvakrát pasoval téměř do hlavní role. Nejprve se krátce po návratu ze šatny protáhl po pravé straně a přesně našel v pokutovém území Moratu, jenž mohl otevřít skóre.

O deset minut později si stejná dvojice zopakovala téměř na vlas stejnou situaci. Centr Hudsona-Odoie akorát tentokrát letěl vzduchem a Morata se musel vyšroubovat nad hostující obranu. To mu ale nečinilo nejmenší potíže a zvýšil na konečných 2:0.

Ještě jeden emotivní okamžik ale přece jen Fabregas na hřišti zažil. To když jej pět minut před koncem střídal Kanté. Jednatřicetiletý Španěl se na hřišti rozloučil se spoluhráči i s fanoušky. Když usedal na lavičku náhradníků, bylo ale znát, že poslední zápas za Blues si ale přece jen asi představoval trochu jinak…

Další výsledky 3. kola FA Cupu:

Everton - Lincoln City - 2:1(12. Lookman, 14. Bernard – 28. Bostwick)

Derby County - Southampton - 2:2 (58. Marriott, 61. Lawrence – 4. Redmond, 48. Redmond)