Co teď bude s Arsenalem? Podle trenéra na přestupy nezbyly peníze, nabízí se však jedno řešení

Sotva se v Arsenalu objevil coby jako zachránce, který měl vytáhnout téměř utopený koráb ze dna oceánu, tak narazil na další problém, který mu tento úkol ztěžuje.

Co teď bude s Arsenalem? Podle trenéra na přestupy nezbyly peníze, nabízí se však jedno řešení

Nedostatek finančních prostředků, to je něco, o čem by nám Arsene Wenger či fanoušci Kanonýrů mohli povídat celou dobu, a jak se zdá, tak na stejný problém narazil i Unai Emery. Jeho posádka byla sice přes letní přestupové období doplněna o několik nových tváří, ovšem tím to alespoň prozatím končí. „Více posil na trvalý přestup minimálně přes zimu neuvidíte,“ prozradil španělský kouč.

Čím je to způsobeno? Všechno vyznívá tak, že klub nemá žádné finance nazbyt. „Nemůžeme kupovat hráče,“ trvá si Emery na svém. „Výjimkou jsou však hostování, na nichž pracujeme, ale to zase není tak jednoduché, obzvláště v tuto roční dobu,“ konstatoval, i když hlavní důvod tohoto zádrhelu si nechal pro sebe. Pravděpodobné jeho letní útrata, která činila 68,3 milionů liber, dosáhla klubových hranic.

„Vážím si činnosti lidí, co mi tu pomáhají. Intenzivně pro mě shání nové hráče, protože společně cítíme, že tu jsou místa, na kterých se můžeme zlepšit. Zároveň je ovšem důležité dodržet tu podmínku, že je můžeme získat pouze na hostování, přes to nejede vlak,“ dodal sedmačtyřicetiletý trenér, jehož tým je například spojován s barcelonským Denisem Suárezem či sevillským Everem Banegou.