Pan Ščasný si zaslouží šanci pokračovat, zaznělo ze štábu Sparty. Vyhlídky podporuje nová struktura týmu

Podzimní část sezony zakončená jako z hororu, několik nepřesvědčivých výkonů, ale přesto důvěra ve svého staronového kormidelníka. Fanoušci Sparty si podle všeho ani přes jaro neodpočinou, když budou muset přihlížet tomu, jak jimi kritizovaný kouč povede své námořníky k další bitvě.

Pan Ščasný si zaslouží šanci pokračovat, zaznělo ze štábu Sparty. Vyhlídky podporuje nová struktura týmu

Zdeněk Ščasný svým opakovaným jmenováním na lavičku letenského celku přinesl sice do hry mužstva nový impuls, avšak jak už tomu bývá zvykem, stačí jedno dvě zaváhání a rázem vaše forma pomine.

Sparta se trápila zejména ke konci první poloviny sezony, v níž vyhrála jenom jeden z posledních sedmi ligových zápasů, načež se začalo spekulovat, jaké se nám nabízí možnosti, aby se tato krize vyřešila.

O slovo si neřekl nikdo jiný než pan Ščasný, který vedení klubu představil své budoucí plány, jež se zakládaly na další přestavbě kádru. Jistě si pamatujete ty komentáře, v nichž od šéfa lavičky zaznělo, že současná sestava na víc nemá a že nám podzim ukázal, kdo může zůstat a kdo by naopak měl odejít.

„Bavili jsme se o tom na poradě a podpořili jsme návrh Zdeňka Ščasného. Souhlasíme s jeho argumenty, že i když už do týmu přivedl nějaké nové hráče, tak většinu z nich zdědil od svých předchůdců, proto si zaslouží šanci, aby pokračoval,“ uvedl generální ředitel František Čupr.

Další bitva na přestupovém poli tedy začala již skrze zimní okno, během něhož se Sparta rozloučila s Josefem Šuralem, Semihem Kayou, Mihailo Rističem, Bogdanem Vătăjelem či naposledy i Nicolae Stanciem. Místo nich přivítala Martina Haška, Davida Lischku, Matěje Hanouska nebo Davida Karlssona, k nimž by se mohl přidat i Bořek Dočkal. 

Nová struktura mužstva zatím v rámci přípravy funguje na výbornou. Sparta vyhrála všech šest cvičných duelů, mezi nimiž se nachází i ukrajinský celek Dynamo Kyjev (3:2). V příštím utkání se Letenští střetnou s CSKA Sofií. Zápas je na programu 31. ledna od 16 hodin.