Pět nejlepších gólmanů české ligy podle čtenářů eFotbal.cz

Čtenářská anketa o aktuálně nejlepšího brankářu tuzemské nejvyšší soutěže probíhala na serveru eFotbal.cz 10 dní a za tu dobu se do ní zapojilo více než 4200 hlasujících. Jaké výsledky přinesla?

Pět nejlepších gólmanů české ligy podle čtenářů eFotbal.cz

Vítězem, byť poměrně těsným, se stal ostravský strážce svatyně Jan Laštůvka. Šestatřicetiletý veterán s poutavou zahraniční minulostí v Šachtaru, Fulhamu, Bochumi, West Hamu či Dněpropetrovsku obdržel téměř 20 procent všech hlasů.

Jen o pár hlasů méně dostala slávistická jednička Ondřej Kolář. Exliberecký strážce svatyně, jenž krátce prošel také druholigovým Varnsdorfem, je ve svých čtyřiadvaceti letech stále perspektivní a brzy se mohl vydat za hranice naší země také on.

Bronz jde za jednatřicetiletým Rumunem Florinem Nitou, který je součástí Sparty od loňského roku. Rodák z Bukurešti dostal skoro patnáctiprocentní podporu a stačilo mu to i na novou plzeňskou jedničku Aleše Hrušku, jenž dává v Doosan aréně zapomenout na o něco staršího Matúše Kozáčika (ne nadarmo o něm před pár lety Tomáš Vaclík ze Sevilly tvrdil, že je v jeho očích nejlepším ligovým brankářem).

V první pětce se pak ocitl také druhý sparťan Milan Heča, který by možná mohl v blízké budoucnosti převzít roli letenské jedničky. Kromě dvou duelů MOL Cupu totiž sedmadvacetiletý exbrankář Slovácka odchytal také tři duely ve Fortuna:lize a boj o gólmana číslo 1 v Generali aréně určitě nevzdal. Právě probíhající zimní příprava o jedničce pro jaro nepochybně napoví.

Šestý byl již zmíněný viktorián Matúš Kozáčik, sedmý liberecký Filip Nguyen, osmý jablonecký Vlastimil Hrubý a devátý Roman Valeš, jenž momentálně hájí tři tyče Bohemians 1905

Nejlepší ligoví gólmani podle čtenářů eFotbal.cz:

1. Jan Laštůvka (Baník Ostrava)
2. Ondřej Kolář (Slavia)
3. Florin Nita (Sparta)
4. Aleš Hruška (Viktoria Plzeň)
5. Milan Heča (Sparta)