Pět nejlepších gólmanů české ligy podle čtenářů eFotbal.cz

Pět nejlepších gólmanů české ligy podle čtenářů eFotbal.cz

Čtenářská anketa o aktuálně nejlepšího brankářu tuzemské nejvyšší soutěže probíhala na serveru eFotbal.cz 10 dní a za tu dobu se do ní zapojilo více než 4200 hlasujících. Jaké výsledky přinesla?

Vítězem, byť poměrně těsným, se stal ostravský strážce svatyně Jan Laštůvka. Šestatřicetiletý veterán s poutavou zahraniční minulostí v Šachtaru, Fulhamu, Bochumi, West Hamu či Dněpropetrovsku obdržel téměř 20 procent všech hlasů.

Jen o pár hlasů méně dostala slávistická jednička Ondřej Kolář. Exliberecký strážce svatyně, jenž krátce prošel také druholigovým Varnsdorfem, je ve svých čtyřiadvaceti letech stále perspektivní a brzy se mohl vydat za hranice naší země také on.

Bronz jde za jednatřicetiletým Rumunem Florinem Nitou, který je součástí Sparty od loňského roku. Rodák z Bukurešti dostal skoro patnáctiprocentní podporu a stačilo mu to i na novou plzeňskou jedničku Aleše Hrušku, jenž dává v Doosan aréně zapomenout na o něco staršího Matúše Kozáčika (ne nadarmo o něm před pár lety Tomáš Vaclík ze Sevilly tvrdil, že je v jeho očích nejlepším ligovým brankářem).

V první pětce se pak ocitl také druhý sparťan Milan Heča, který by možná mohl v blízké budoucnosti převzít roli letenské jedničky. Kromě dvou duelů MOL Cupu totiž sedmadvacetiletý exbrankář Slovácka odchytal také tři duely ve Fortuna:lize a boj o gólmana číslo 1 v Generali aréně určitě nevzdal. Právě probíhající zimní příprava o jedničce pro jaro nepochybně napoví.

Šestý byl již zmíněný viktorián Matúš Kozáčik, sedmý liberecký Filip Nguyen, osmý jablonecký Vlastimil Hrubý a devátý Roman Valeš, jenž momentálně hájí tři tyče Bohemians 1905

Nejlepší ligoví gólmani podle čtenářů eFotbal.cz:

1. Jan Laštůvka (Baník Ostrava)
2. Ondřej Kolář (Slavia)
3. Florin Nita (Sparta)
4. Aleš Hruška (Viktoria Plzeň)
5. Milan Heča (Sparta)