Nový žižkovský útočník Elvis: Trenérovi určitě vrátím důvěru potřebnými góly. Viktorku s celým týmem zachráníme

Nový žižkovský útočník Elvis: Trenérovi určitě vrátím důvěru potřebnými góly. Viktorku s celým týmem zachráníme

Rychlonohý Elvis Sukisa Mashike se od tohoto týdne připravuje s druholigovou Viktorií Žižkov, v jejímž případě si je jistý, že se zachrání a on jí k tomu pomůže nastřílenými brankami. Sebevědomí má tedy kmenový hráč Slovanu Liberec, se kterým vyšlo interview na stránkách fkvz.cz, na rozdávání.

Čtyřiadvacetiletý útočník měl přitom hostoovat v Českých Budějovicích, které ovšem za kontroverzních okolností opustil v průběhu přípravy. Podle něj jde o nedorozumení a jeho slova byla špatně pochopena. "Hlavním obsahem toho vzkazu mělo být upřímné poděkování za možnost hrát v Dynamu druhou ligu a rozloučit se s ním. Slova v českém jazyce se mi pořád těžko hledají a sebevědomím jsem myslel chuť a pocit, že můžu hrát výš. Nikdo neví, kolik telefonů s nabídkami do okolních lig jsem v tu dobu měl. Chtěl jsem se normálně rozloučit a pokračovat v kariéře jinde. Už se k tomu nechci vracet, zkrátka jsem to řekl blbě, ale nemyslel jsem to tak," uvedl na webu fkvz.cz nový svěřenec kouče Miloše Sazimy.

Sám si podle svých slov mohl zvolit nejvšší soutěže v Polsku či na Slovensku, kde už v minulosti působil. "Není to tak, že nechci hrát vůbec druhou ligu. Angažmá ve Viktorce je pro mě naopak velmi důležité. Dal jsem jí nakonec přednost před ostatními prvoligovými nabídkami třeba z Polska nebo Slovenska. Mám rád hlavně český fotbal a v Praze mám rodinu. Znám tu spoustu lidí. Jsem si jist, že mě příchod na Žižkov posune dál," pokračovala čerstvá posila Viktorie.

Jak na něj zatím nová adresa, kde budou hráči kvůli náročnému boji o udržení pod tlakem, působí? "V týmu jsou šikovní hráči a trenér ví, co chce. O prvním tréninku musím říct, že mě bavil, bylo to promyšlené a mělo to hlavu a patu. Zápasů o záchranu se nebojím a chci právě v takovéto situaci klubu pomoct. Zkušenosti už nějaké mám a na tlak, který jistě nastane, nekoukám. Všude, kde jsem byl, jsem byl nakonec nejlepší třelec týmu. Jsem přesvědčený, že budu dávát góly i na Viktorce. A těším se na to. Když mi dá trenér důvěru, já ji vrátím. Určitě ji vrátím potřebnými góly. Viktorku s celým týmem zachráníme," uzavřel fkvz.cz citovaný Elvis, jehož opětovné druholigové dobrodružství vypukne v úvodu příštího měsíce.