Cizinci prošpikované Znojmo vyměnilo trenéra a rozloučilo se s Ordošem, který to zkusí v divizi

Cizinci prošpikované Znojmo vyměnilo trenéra a rozloučilo se s Ordošem, který to zkusí v divizi

Druholigové Znojmo, které je po polovině soutěže až na třinácté pozici, provedlo pár týdnů před zahájením odvetné části FNL výrazné změny, které se dotkly hráčského kádru i trenérského štábu.

Dosavadní velezkušený kouč Leoš Kalvoda byl sice odvolán z lavičky, ale z klubu nemizí, protože byl současně jmenován výkonným a sportovním ředitelem 1. SC.

"Jaro ani podzim nebyl podle našich představ. Bylo hodně zraněných hráčů, ale tohle se ve fotbale děje. Museli jsme se s tím porvat a začít přebudovávat mužstvo. Ke všemu jsme nezvládli mistrovská utkání, která byla o něčem jiném. Z toho důvodu bylo logické, že nějaká změna přijde. Ve fotbale jsem zažil už spoustu různých situací. Dostal jsem šanci zase na jiném postu. Budu se snažit klubu pomoci, dělat skauting a přivést nové hráče," zaznělo na stránkách 1scznojmo.cz z úst šedesátiletého Kalvody, který v minulosti vedl i Boleslav, Sigmu, Žilinu nebo Hradec Králové.

Jeho místo zaujmul šestačtyřicetiletý František Šturma, jenž má za sebou minulost ve slovenském Zemplínu Michalovce, se kterým dokázal u našich východních sousedů postoupit do nejvyšší soutěže. Na nové adrese ho čeká práce s deseti cizinci...

"Cílem je zachránit Znojmo. Snažíme se přivést jednoho nebo dva hráče do útoku, takže ještě někoho zkoušet budeme. Ale jinak je kádr uzavřený. Zahraniční hráči musí být lepší než místní. Aby tu mohli být, musí dokázat, že jsou lepší. Je mi jedno, odkud kdo je, ale koukám na fotbalovou a lidskou stránku," ozřejmil nový hlavní trenér.

Ten už nebude spolupracovat se šestatřicetiletým veteránem Michalem Ordošem, jemuž podzim nevyšel a jarní část stráví v diviziním Blansku. "Již nepodával výkony, které jsme po něm chtěli. Ke všemu ho začala bolet záda, což hrálo velkou roli. Ještě s námi odjel do Chorvatska, odtrénoval třicet minut a vůbec nemohl pokračovat, bolesti byly urputné. Dohodli jsme se, že již nemá cenu, aby v profesionálním fotbale zůstal," uzavřel na webu 1scznojmo.cz samotný majitel Jiří Tunka.