Kdo nahradí Ljevakoviče? Na svou šanci čekal Soungole dost dlouho...

Kdo nahradí Ljevakoviče? Na svou šanci čekal Soungole dost dlouho...

Čtyřiadvacetiletý záložník z Pobřeží slonoviny Soune Daniel Soungole už je součástí teplické družiny několik sezon, s tím, že v minulosti prošel také Spartakem Trnava a Slovanem Liberec.

Na jeho místě však působí legenda Sklářů Admir Ljevakovič a také proto se krajan Bonyho či Konatého neobjevuje v sestavě severočeského souboru tak často a v aktuálním ročníku Fortuna:ligy si připsal jen dvě vystoupení a 59+ minut čistého času, což není žádná sláva.

Protože však nyní bosenský veterán stojí za žluté karty, což mimochodem platí i pro Tomáše Vondráška a Jakuba Horu, v severočeském derby s Jabloncem by mohla přijít jeho chvíle...

"To je realita, nedá se nic dělat. Musíme si pomoct z vlastních řad. Místo Ljevy dostane šanci Soungole, čeká na ni už dlouho, na pravém obránci by měl hrát Hyčka a nad postem pravého záložníka ještě přemýšlíme, máme tam několik variant," informoval na webu fkteplice.cz kouč Stanislav Hejkal.

V pátek od 18:00 bude stát proti žlutomodrým tým, který je na tom tabulkově lépe a v minulém kole se herně vyrovnal obhájci titulu z Plzně. "Budeme hrát pořád stejně. I kluci, co nebyli v základu, s námi naši hru trénovali. Rozhodně chceme být aktivní, ale uvidíme, co nám soupeř dovolí. Máme k Jablonci respekt, ale ne strach. Určitě budeme odvážní, to slibuji," uzavřel na klubovém webu exsparťanský asistent, který dává zvýšený důraz také skutečnosti, že bude třeba uhlídat vytáhlou ofenzivní věž Martina Doležala. "Musíme si s tím poradit. Zatím se nám to moc nedařilo, Škoda, Wágner i Smola nám dělali problémy," přiznal Hejkal.