Jak bude Slavii sedět herní styl Chelsea? Otázka je, jak budeme sedět hlavně my jim, troufá si Trpišovský

Jak bude Slavii sedět herní styl Chelsea? Otázka je, jak budeme sedět hlavně my jim, troufá si Trpišovský
OBSAHUJE OHLASY

Trenér slavného "S" z vršovického Edenu Jindřich Trpišovský je z čtvrtfinálovým losem Evropské ligy spokojen. Jeho soubor bude v dubnu čelit Chelsea, která dokázala v osmifinále jasně přejet Dynamo Kyjev.

Anglického soupeře si přál. "Los nás těší nejvíce. Byla to první volba, kterou jsme všichni chtěli. Mluvili jsme o tom několikrát, že bychom si přáli dostat se do Anglie. S realizačním týmem to bude 33. zápas v Evropě, vždycky jsme si to přáli. Teď se nám to vyplnilo. Je to odměna pro všechny lidi, přijede sem Chelsea. Přijedou Sarri, Hazard, Higuaín, Jorginho. Skvělí hráči a skvělý tým. Bude to obrovský svátek pro celou Slavii. Nikdo z historie nevymaže, že tady v Praze byla Chelsea a hrála v Edenu," uvedl na webu slavia.cz bývalý kouč Liberce a Žižkova, jen však možná zapomněl, že byli Blues před pár lety v jarních pohárových bojích také na Letné.

Jaké bude mít jeho tým šance proti gigantovi, který ví, jak chutnají triumfy v Lize mistrů i Evropské lize? "Těžko říci. Když jsme dostali Sevillu, pětinásobného vítěze, tak jsme se taky bavili, že jsou šance minimální. Nakonec to dopadlo tak, že jsme neprohráli ani jeden zápas. Koukali jsme ale na sestřih z Kyjeva, kdy Chelsea vyhrála v Kyjevě 5:0 po prvním zápase, kdy už měli jistý postup, doma vyhráli 3:0. Kvalita soupeře je samozřejmě obrovská. Je to nejvíce, koho můžete potkat, největší hráči. Jsme rádi, že hrajeme první zápas doma. Trochu si je v domácím prostředí osaháme. Těšíme se také na Stamford Bridge a Anglii. Splněný sen a jsem šťastný za všechny lidi, že ta motivace, kterou jsme měli jak v Genku, tak v Seville, dostat sem takové týmy, se vyplnila," pokračoval na webu slavia.cz šéf Hušbauera, Škody, Traorého a spol.

Jak by mohl aktuálnímu lídrovi Fortuna:ligy sedět herní styl londýnského obra? "Otázka je, jak budeme sedět hlavně my jim," zakončil Trpišovský, který v noci ze čtvrtka na pátek ještě chvíli seděl s Jaroslavem Tvrdíkem. Oslavy postupu mezi nejlepších osm celků EL byly hodně střídmé, protože již v neděli čeká Slavii ligový duel s Csaplárovou Příbramí.