Spartě dal naději v závěru prodloužení Drchal, rozhodující penaltu dal Kanga

Dramatický zápas sehrála Sparta v rámci čtvrtfinále MOL Cupu na půdě Teplic. Dlouho nepadl žádný gól a nakonec diváci Na Stínadlech viděli hned čtyři a navíc penaltový rozstřel. V úplném závěru prodloužení srovnal na 2:2 hostující Drchal a když se Skláři dvakrát za sebou neprosadili v penaltovém rozstřelu, poslal Spartu do semifinále Kanga.

V prní půli žádný gól nepadl, až v 75. minutě se dokázal po přihrávce Kangy střelecky prosadit Srb Plavšič, jenž přišel do hry opět minut dříve z lavičky. Ve druhé minutě nastavení druhé půle však srovnal teplický Jeřábek a zápas šel do prodloužení, V prodloužení to už vypadalo, že Sparta v poháru skončí, ve 100. minutě se totiž po přihrávce Kučery prosadil Hošek. Ve 121. minutě si ale na centr Kangy naběhl Drchal, který chladnkorevně zakončil přímo pod břevno.

Když sudí Orel ukončil prodloužení, obě strany se začaly připravovat na penaltový rozstřel, jenž na základě losu zahajovali hosté. Nejdřív se trefil Zahustel, poté domácí Hora. Ve druhé sérii se prosadil Martin Frýdek, teplický Kučera však zaváhal. Šanci na vyrovnání dal Teplicím Plavšič, který se z penalty rovněž neprosadil. Drchal se ale nemýlil a Teplice tak nezachránila ani penalta proměněná Jindráčkem. V páté sérii pokutových kopů se trefil Kanga a poslal Spartu do semifinále.

Teplice - Sparta Praha 2:3 pp. (0:0)

Branky: 90+2. Jeřábek, 100. Hošek - 75. Plavšič, 120+1. Drchal
ŽK: 28. Trubač, 45+1. Soungole, 71. Bezdička, 102. Vondrášek, 104. Jeřábek, 120. Diviš - 58. Costa, 85. Plavšič, 109. Frýdek, 120. Kanga
Sestava Teplice: Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Hyčka – Soungole (81. Hošek), Kučera – Hora, Žitný (63. Bezdička) – Jindráček, Trubač (73. Radosta) (118. Ljevakovič)
Sestava Sparta: Heča – Chipciu (96. Zahustel), Štětina, Costa, Hanousek – Hložek, Sáček, Frýdek, Kanga, Karlsson (70. Plavšič) – Tetteh (46. Drchal)