Plzeň se vrací k hráči, jehož z Hané na západ Čech lákala už před necelým rokem...

Plzeň se vrací k hráči, jehož z Hané na západ Čech lákala už před necelým rokem...

To, co se Viktorii nepodařilo v loňském roce, by se mohlo dotáhnout již v dalších dnech. Plzeň totiž znovu láká na západ Čech třiadvacetiletého defenzivního záložníka Lukáše Kalvacha, jenž patří Sigmě Olomouc.

Jak zaznělo na stránkách Deníku Sport, úřadující šampion české ligy, který vábí do Štruncových sadů také jabloneckého středopolaře Jakuba Považance, by měl mít současného svěřence kouče Václava Jílka k dispozici pro start letní přípravy na nadcházející soutěžní ročník 2019/2020.

Podle bývalého českého reprezentanta Davida Rozehnala by se rozhodně nejednalo o krok vedle. Bývalý hráč Táborska s devětapadesáti ligovými starty, který v této sezoně vynechal pouze jeden duel, je podle jeho názoru bojující a ambiciózní dříč s dobrou povahou, jemuž nechybí týmové pojetí.

"Teď se Lukáš maximálně soustředí na postup přes Zlín a jakékoli informace týkající se jeho případného transferu kamkoli není v těchto dnech vhodné jakkoli komentovat," citoval server isport.blesk.cz hráčova agenta Romana Brulíka.

Záležet bude i na benevolenci hanáckého sportovního ředitele Ladislava Mináře. Přestupová suma by však mohla dosahovat až 20 milionů korun.

Obchod na tase Plzeň - Olomouc by se mohl z části kompenzovat také jednatřicetiletým Tomášem Hořavou či o jedenáct let mladším Dominikem Janoškem, který je momentálně zapůjčen ve Slovácku.