Costa jedinou brankou zápasu sestřelil Liberec, Jablonec doma porazil Ostravu

Kromě tří zápasů z nadstavbové skupiny o udržení jsou na programu v sobotu večer i utkání ze skupiny o titul. V Jablonci je naplánováno utkání mezi domácími a Baníkem Ostrava, sparťanskou Letenskou se zase snažil dobýt Slovan Liberec.

Jablonec doma v druhém nadstavbovém kole doma porazil Baník Ostrava 2:0. Domácí poslal do vedení na úvod druhé půli po přesné penaltě Michal Trávník, v 81. minutě pak výhru pečetil útočník Doležal. Čtvrtý Jablonec má tak devítibodový náskok právě na pátý Baník a s největší pravděpodobností si zahraje kvalifikaci o Evropskou ligu.

Sparta do utkání s Libercem vstoupila bezvadně. Již v páté minutě dorazil po standardní situaci míč do brány obránce Costa. Liberec však zpozorněl a měl gólové šance, ty ale neproměnil. Branka nepadla ani ve druhém poločase a všechny tři body tak zůstaly doma. Sparta si upevnila třetí pozici a může se těšit na kvalifikaci o Evropskou ligu, v lepším případě dokonce rovnou základní skupinu.

Fortuna Liga, skupina o titul:

Jablonec - Baník Ostrava 2:0 (0:0)

Branky: 50. Trávník (pen.), 81. Doležal
Žluté karty: 49. Doležal, 74. Břečka – 61. Mešaninov
Domácí: Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Hübschman – Kratochvíl, Trávník (82. Acosta), Považanec (87. Pilík), Jovović (90+2. Vatajelu) – Doležal, trenér: Klucký
Hosté:  Budinský – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Bolf (85. Pazdera), Mešaninov, Hrubý (63. Jirásek), Holzer – Kuzmanović (54. Diop), Šašinka, trenér: Páník
Diváci: 2 887
Rozhodčí: Machálek – Kotík, Caletka

Sparta Praha - Liberec 1:0 (1:0)

Branky: 5. Costa
Žluté karty: 64. Ćivić – 21. Malinský, 23. Kozák, 26. Fukala, 51. Oscar, 90+3. Breite
Domácí: Heča – Zahustel (85. Chipciu), Radaković, Costa, Hanousek – Frýdek, Sáček – Karlsson (63. Ćivić), Hašek, Hložek – Drchal (75. Tetteh), trenér: Horňák
Hosté: Nguyen – Fukala (83. Musa), Kačaraba, Mara, Hybš – Oscar, Breite – Potočný, Sýkora (70. Pešek), Malinský (75. Nešický) – Kozák, trenér: Hornyák
Diváci: 7 267
Rozhodčí: Nenadál – Moláček, Podaný