Vedení chce Valverdeho hlavu, hráči jeho pokračování

Vše se vyvíjelo na jedničku. V domácí soutěži si Barcelona vypracovala luxusní náskok, který řadu kol před koncem LaLigy přetavila v nedostižný. V Copa del Rey si zajistila finále a čekalo se, že po vypadnutí Realu Madrid, Manchesteru City, Juventusu či Bayernu Mnichov bude bojovat i o triumf v Lize mistrů. Zvláště, když doma přejela Liverpool 3:0. Ale nestalo se a trenér Ernesto Valverde to má nahnuté.

Vedení chce Valverdeho hlavu, hráči jeho pokračování

Přeci jen Liga mistrů je jiný level. Zisk ušatého poháru se řadí přeci jen o něco výše, než vítězství na ligové scéně. To navíc Barceloně po minulých letech mohlo zevšednět, kdežto Champions League třikrát v řadě kraloval největší konkurent Barcy - Real Madrid. A letos ho vyprovodil Ajax. Cesta se tak zdála být parádně umetená.

Zvláště po domácí semifinálové výhře nad Reds. Jenže pak přišla na řadu odveta, kterou Blaugranas totálně nezvládli a prohráli 0:4. Konec nadějím. Po roce se navíc opakoval podobný scénář. I loni totiž Katalánci ztratili ve vyřazovacích bojích luxusní tříbrankový náskok a vypadli. Tehdy s AS Řím. Dvakrát během dvou let tak zažil Valverde blamáž na úrovni nejvyšší. A to se neodpouští. Jednou možná. Ale dvakrát…?

I proto zaznívá spousta hlasů volajících po jeho odvolání. S tím se ztotožňuje vedení klubu. Naopak hráči si přejí, aby španělský kouč na lavičce nyní již jistého úspěšného obhájce titulu zůstal.

Ligu mistrů naposledy Barcelona vyhrála v roce 2015. Pak následovaly žně Realu. Letos byla trofej blízko. Stačilo zvládnout odvetu na Anfield Road a ve finále si poradit s Tottenhamem. Nic, co by pro hvězdný tým okolo Messiho mělo být neřešitelným problémem. A přeci.