Čistka na Stínadlech již vypukla: Krob je v béčku a Kuchta, Soungole, Hošek, Luts či Bezdička končí úplně

Čistka na Stínadlech již vypukla: Krob je v béčku a Kuchta, Soungole, Hošek, Luts či Bezdička končí úplně

Po výbuchu s Mladou Boleslaví byly na teplických Stínadlech slibovány změny a příliš dlouho se na ně nečekalo. Už nyní je jasné, že soudobý kádr kouče Stanislava Hejkala bude na startu letní přípravy (12. června) chudší o celou řadu jmen.

Kupříkladu zkušený Jan Krob byl po domluvě ředitele Petra Hynka, hlavního trenéra Stanislava Hejkala a sportovního ředitele Štěpána Vachouška přeřazen do béčka. TO vše i pesto, že má platnou smlouvu až do 30. června 2022 a na individuálních pohovorech před pár dny své šéfy informoval, že o ničem jiném, než o Sklářích, neuvažuje...

"Do béčka je přeřazený Jan Krob z důvodu výkonnostního. Bereme ho za jednoho z lídrů kabiny. Nepředával pozitivní myšlení kabině. To on by měl v důležitých zápasech táhnout kabinu. Nezavíráme za ním dveře. Bude záležet jen na něm, jak se s tím popere a zvládne. Dáváme tím najevo lidem a kabině, že nám to není jedno. Je to i důsledek toho, že v posledních čtyřech letech máme podobné kolapsy. Chtěl bych jít do nového ročníku s jinou náladou," vysvětlil dotyčný krok Vachoušek, jehož slova vyšla na fkteplice.cz.

Žlutomodří již nechtějí ani útočníka Jana Kuchtu, kterého rádi vrací do Slavie. "Kuchtu vracíme do Slavie k 30. 6. Nenaplnil naše očekávání. Beru to jako svou velkou chybu, jsem za jeho příchod zodpovědný. Nikdy nevidíte hráčům do hlavy. Co jsem o něm zjišťoval informace a viděl zápasy, které odehrál před přesunem k nám, tak nic nenasvědčovalo tomu, že to nemá v hlavě správně nastavené. Fotbal pro něj není na prvním místě. Bude to pro něj nejspíš facka, které ho může vrátit na správnou cestu," pokračoval webem fkteplice.cz citovaný bývalý český reprezentant.

Severočeský celek bude chtít udat i další hráče jako Soungole, Hošek, Luts či Bezdička. "Budeme hledat místo pro Soungoleho a Hoška. Myslím, že je umíme nahradit. Bezdička se vrací do Dukly a Siimu Lutsovi i jeho manažerům jsme oznámili, že si může hledat angažmá," doplnil funkcionář Teplic.

Ten současně informoval o tom, že se počítá i s některými navrátilci z hostování. "Vrací se Kodeš a Hasil. Jsou to mladí a talentovaní kluci a hlavně Tepličáci. Bude jim daleko více záležet na našem klubu. Dále se vrací Šup z hostování v Ústí. Začne s áčkem a uvidíme co dál. Vrací se Šimeček, vrací se Němeček. Jeden z dvojice Plachý – Němeček bude chytat třetí ligu v našem béčku, druhému budeme hledat hostování, aby chytali oba dva," zaznělo na webu fkteplice.cz z úst klubového představitele.

A co přestupový trh? Rozjednáno je až 7 akvizic. "Ze schválených peněz chceme hlavně útočníka. Pokusíme se sem dostat útočníka, který umí dát gól, to je naše priorita! Musíme také posílit kraj hřiště. Vytvořit na naše kluky tlak. Také chceme stoprocentně jednoho stopera. Byli jsme se podívat ve Španělsku, Rusku. Hledáme i v Česku, ale často jsou tu hráči pod smlouvami a drazí. V některých případech si tak můžeme pomoct hostováním nebo hostováním s opcí. Pracujeme i na hledání nového lídra. V nejbližší době se sejdu s několika hráči, o kterých si myslím, že by mohli být lídry. Ale je to těžké. Takový lídr se projeví až v kabině. Máme rozjednáno sedm hráčů. Budeme chtít přivést minimálně tři hráče, kteří nám hned pomůžou, ti by tu měli být na začátek přípravy. Peníze na to jsou, půjdeme do boje. Nekoupíme ale útočníka za 20 milionů," upozornil devětatřicetiletý Vachoušek, jehož slova vyšla na fkteplice.cz.