Komličenko podal i lepší výkony. Weber se modlí, aby mu to v možné domácí rozlučce sedlo lépe...

Komličenko podal i lepší výkony. Weber se modlí, aby mu to v možné domácí rozlučce sedlo lépe...

S cílem zabojovat o šanci na Evropskou ligu vstoupí do páteční odvety finále prvoligové nadstavby skupiny o Evropu hráči Mladé Boleslavi. Ti v úvodním duelu překvapivě prohráli se Zlínem 1:3 a mají tak co dohánět. Vítěz dvojzápasu si zahraje s pátým celkem ze skupiny o titul, kterým bude Liberec, nebo Ostrava.

"První finále se nám nepovedlo podle představ, věřím však, že doma prohru ve Zlíně napravíme. Určitě se nevzdáváme a uděláme vše, abychom Zlín ještě potrápili. Všichni jsme v prvním zápase viděli, že Komličenko podal i lepší výkony. Ale je to náš klíčový hráč, tak snad mu to doma sedne lépe,“ říká před odvetou kouč Středočechů Jozef Weber.

Právě na Komličenka, kterého možná čeká letní změna dresu a v boleslavském dresu ho tak může čekat derniéra, si budou chtít dát velký pozor borci Zlína včetně jejich kouče Jana Kameníka. „Očekávám od domácích snahu dát brzy gól a dostat nás pod tlak. Chystáme se na to a budeme to chtít eliminovat. Chceme být v zápase aktivní a nejedeme jen bránit výsledek. Pokud dáme gól, naše šance na postup poroste, ale to ukáže až samotný zápas. Domácí mají velkou útočnou sílu v Komličenkovi, který je silný hlavně doma. V posledním zápase sezony před vlastním publikem se bude chtít jistě vytáhnout,“ varoval Kameník.

A jak vidí blížící se důležitý mač kapitán Boleslavi Marek Matějovský? Ani přes nepříznivý výsledek z prvního duelu neskládá zbraně. „Půjdeme do toho s odhodláním, že to doma můžeme zvládnout. Dokázali jsme tady odehrát spoustu zápasů ve vysoké kvalitě s dobrým výsledkem. Budu věřit, že se to povede i teď a dostaneme se do finále. Je to poslední domácí utkání, hraje se o dost. Za kabinu můžu slíbit, že na hřišti uděláme maximum pro to, abychom to zvládli a postoupili,“ prozradil záložník.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.