Remíza za pět minut dvanáct. Kapitán Jindřišek zařídil Bohemce setrvání v nejvyšší soutěži

Tak už máme jasno. Z nejvyšší české soutěže přímo sestupuje Dukla, která nevyhrála už devět utkání v řadě, a do baráže o udržení se přesouvají Karviná s Příbramí.

Během posledního nadstavbového kola skupiny o udržení se řešilo, jestli do baráže půjde Bohemka, nebo Příbram. Oba dva týmy svůj poslední zápas odehrály doma a ani jednomu se v něm extra nedařilo. V obou případech šli hosté do vedení, avšak zatímco Příbram dokázala svůj duel otočit, tak Klokani sahali po remíze až v tom nejkritičtějším bodě utkání. Opava v Ďolíčku od 68. minuty vedla 1:0 a své vedení si držela až do 95. minuty, kdy si o slovo řekl kapitán Jindříšek a vyrovnal. Tato branka pro Bohemains znamenala setrvání v nejvyšší soutěži.

FORTUNA:LIGA, skupina o udržení:

1.FC Slovácko – MFK Karviná 2:0 (1:0)
Branky: 43. Sadílek (V. Daníček), 90+2. Sadílek (Jaroslav Diviš)
Rozhodčí: O. Cieslar – T. Mokrusch, R. Dresler
1.FC Slovácko: Trmal – Divíšek, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Šimko (80. Vecheta) – Janošek (46. Kalabiška), V. Daníček (C) – Navrátil, Havlík, Sadílek – Zajíc (70. Jaroslav Diviš)
MFK Karviná: Berkovec (C) – Putyera, Dramé, Djordjević (46. Rundić), Záhumenský (65. Krivák) – Bukata, Suchan – Fokaidis, Galuška (77. Vlachovský), Wala – Faško

Bohemians Praha 1905 – SFC Opava 1:1 (0:0)
Branky: 90+5. Jindřišek (Puškáč) – 68. Janetzký (Jurečka)
Karty:   19. Ljovin (BOH) – 79. Schaffartzik (OPA), 84. Souček (OPA), 84. Svozil (OPA)
Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Fišer
Bohemians Praha 1905: Valeš – Hůlka, Šmíd (77. Puškáč), Pokorný – M. Dostál, Ljovin, Jindřišek (C), Bartek – Záviška (77. F. Hašek), Nečas (58. Júsuf Hilál), Vaníček
SFC Opava: Fendrich – Helebrand, Simerský, Svozil, Žídek (C) (81. Radić) – Schaffartzik, Jan Řezníček (64. Souček) – Hrabina, Jursa, Janetzký (88. Bernadina) – Jurečka

1.FK Příbram – FK Dukla Praha 3:2 (1:1)
Branky: 35. Keita, 60. Matoušek (pen.), 65. Matoušek (pen.) – 14. Krunert (Podaný), 57. Hadaščok (P. González)
Karty:   16. Antwi (PRI) – 62. Douděra (DUK), 64. M. Hruška (DUK)
Rozhodčí: Miroslav Zelinka. Asistenti: Miloš Vitner, Zdeněk Vaňkát
1.FK Příbram: Kočí – Nový, Kodr, Tregler, Antwi – Fantiš (C), Soldát, Květ (61. Jan Rezek), Matoušek, Voltr (88. Průcha) – Polidar (34. Keita)
FK Dukla Praha: M. Hruška – Douděra (85. Djuranović), Bezpalec, Ostojić – Dancák, Krunert, Daniel Tetour (C), Podaný – Kovaľ (71. Milošević), P. González, Hadaščok (65. Palacios Vera)