Selke v české reprezentaci? Minimálně na příštích pár měsíců bez šance

Selke v české reprezentaci? Minimálně na příštích pár měsíců bez šance

Šance, že by německý útočník Davie Selke pomohl české reprezentaci v právě probíhající kvalifikaci mistrovství Evropy, zhasla. Čtyřiadvacetiletý forvard Herthy Berlín, jehož matka pochází z Česka, má v plánu pokusit se o to, aby se dostal do německého áčka. Kdyby se mu to nepodařilo do konce listopadu, kdy kvalifikace končí, mohl by se v dalším cyklu objevit v týmu Jaroslava Šilhavého.

"Měli jsme možnost se s Daviem potkat, s Jardou Šilhavým jsme za ním zajeli. Závěr je takový, že pro tuto kvalifikaci Davie stoprocentně není téma. Ale je tady poměrně slušná šance, že v budoucnu by se mohl objevit v našich barvách," prozradil reprezentační manažer Libor Sionko.

"Komplikace nejsou, ale Davie si vzal nějaký čas, za který chce zkusit ještě zabojovat, aby se dostal do výběru jiného. Říkal, že by chtěl ještě pro dobu této kvalifikace být případně k dispozici pro německý nároďák. Pakliže by se mu to nepodařilo, jsme velké téma," pokračoval bývalý záložník Sparty.

O možnosti, že by Selke posílil českou reprezentaci, se mluví od února. Forvard Herthy, kde je spoluhráčem českého záložníka Vladimíra Daridy, prošel mládežnickými reprezentacemi Německa, zahrál si i za olympijský výběr do 23 let, za A-tým však dosud nenastoupil.

Selkeho matka pochází z Lanškrouna a otec je původem z Etiopie. V právě skončené sezoně odehrál 30 zápasů, ve kterých dal jen tři branky a na devět přihrál.