Juventus se prý dohodl s trenérem! Kdo má v příští sezóně vést Ronalda a spol?

Juventus se prý dohodl s trenérem! Kdo má v příští sezóně vést Ronalda a spol?

Ještě před pár dny platilo, že čtyři historicky nejlepší italské kluby - Juventus, AC Milán, Inter Milán a AS Řím, byly bez trenéra. Inter Milán už ovšem angažoval Antonia Conteho, AS Řím je v kontaktu s Josém Mourinhem, AC Milán lanaří Simone Inzaghiho a námluvy s prvním kandidátem už začal i mistrovský Juventus.

Juventus vyhrál už osm ligových titulů v řadě. První tři měl na svědomí Antonio Conte, jenž Starou dámu poté vyměnil za italskou reprezentaci, těch zbylých pět vyhrál pro Juventus Massimiliano Allegri. Ten navzdory hegemonii v Serii A nevyhrál Ligu mistrů a po pěti letech cítil, že pro něj i pro klub bude dobrá změna. Proto se s prezidentem Agnellim dohodl na ukončení spolupráce.

Hned několik kandidátů bylo spojováno s angažmá v Juventusu. Hovořilo se právě o návratu Conteho, ten se ale usídlil v Interu Milán. Cristiano Ronaldo prý chtěl angažovat i Mourinha, ten ale s největší pravděpodobností podepíše smlouvu v AS Řím. Simone Inzaghi z Lazia byl taktéž spojován se Starou dámou, ten ale v případě odchodu z Lazia Řím zamíří spíše do AC Milán. Carlo Ancelotti prý Neapol opustit nechce a Zinedine Zidane už během sezóny podepsal smlouvu v Realu.

Tím se seznam možných jmen smrskl. V úvahu tak připadá Laurent Blanc, jenž je bez práce už tři roky a jenž naposledy trénoval Paris Saint-Germain, současný trenér Chelsea Maurizio Sarri a také Pep Guardiola z Manchesteru City, jehož angažování by ale bylo nesmírně obtížné. Agnelli a spol. jistě přemýšlí i nad Eusebiem di Francescem, který byl v sezóně propuštěn z AS Řím, a Marcem Giampolem, jenž úspěšně vede Sampdorii Janov.

Favoritem na práci trenéra Juventusu je momentálně Sarri. Jeho jediného zatím podle všeho vedení Juve kontaktovalo a přeje si jeho "přestup" z Chelsea do Juventusu. Některá média dokonce píší, že si už Sarri s Juventusem plácl! Pokud to ale náhodou neklapne, další na řadě nejspíše bude Guardiola, ten má ale podle svých slov v Manchesteru "nedokončenou práci," angažmá na Juventus Stadium by se ale nebránil. Na telefonát od vedení Juventusu ale čeká více jmen, neboť nic oficiálního oznámeno nebylo.