Ikaunieks a Janetzký míří za Csaplárem. Koho z kádru Ševců si za ně vezme Jablonec?

Ikaunieks a Janetzký míří za Csaplárem. Koho z kádru Ševců si za ně vezme Jablonec?

Jak v úvodu nového pracovního týdne informoval iSport.cz, na trase Jablonec - Zlín se chystá v nejbližších dnech docela zajímavá výměna, jež by se dotkla hned trojice hráčů.

Protože čtvrtý tým uplynulého ročníku Fortuna:ligy hledá náhradu za Tomáše Holeše, jenž se s největší pravděpodobností odebere do Slavie, vedení severočeského celku ze Střelnice ukázala na českého reprezentanta do jednadvaceti let Libora Holíka, který patří Fastavu Zlín.

Ač je odchovanci Slovácka pořád jen jednadvacet let, už toho stihl docela dost a kromě Zlína stačil nakouknout do Karviné, Jihlavy i Slavie.

Petr Rada o něj stojí i z toho důvodu, že je velmi univerzální - dokáže totiž zahrát na obou krajích obrany i zálohy a také by mu neměla být úplně cizí role podhrotového hráče. Zelenobílí s ním však i tak počítají na kraj defenzivního čtyřlístku.

Kvůli Holíkovi je Miroslav Pelta ochoten obětovat nevýrazné borce současného áčka, jimiž jsou jednadvacetiletý záložník Jakub Janetzký, který byl zapůjčen v Opavě a útočník Dávis Ikaunieks, jenž se po svém příchodu z Jihlavy v Jablonci vůbec neprosadil a po celou sezonu se nezbavil statusu náhradníka.

Na moravské Letné převzal trenérské žezlo Josef Csaplár, jenž věří, že oba fotbalisty dokáže probudit a vytěžit z nich více. "Obě strany s tím souhlasí, dotahuje se to," citoval Deník Sport svůj zdroj blízký účastníkovi evropských pohárů.