Klopp se dočkal, Čech bez trofeje, velká zvířata ve druhé lize i souhrn TOP 5 zahraničních lig! Vše v Hattricku

Klopp se dočkal, Čech bez trofeje, velká zvířata ve druhé lize i souhrn TOP 5 zahraničních lig! Vše v Hattricku

Asi takto: Červnové vydání papírového Hattricku zamířilo do trafik a stánků, na jejichž pultech je k dispozici od čtvrtka 13. června 2019. A na co vše se mohou čtenáři těšit za pouhých 79 korun? Jak vidno z naťuknutých témat, ani v šestém kalendářním měsíci po fotbalové sezoně se toho neservíruje zrovna málo...

– INTERVIEW: KDYŽ KLUB ŘÍDÍ LIDÉ, KTEŘÍ SI MYSLÍ, ŽE V BALONU JE ŽÁBA! Jako hráč patřil do zlaté éry Pospíchalových Bohemians, s nimiž získal jediný historický titul zelenobílých v roce 1983 a zažil s nimi slavný postup do semifinále Poháru UEFA. Šest let hrál za národní tým. Jako trenér působil úspěšně v zahraničí – v Německu, Albánii a Polsku. Málokterý současný trenér se může pochlubit tak bohatou bilancí jako Stanislav Levý.

– TÉMA: KŘETÍNSKÉHO PROFESNÍ DEFORMACE. Spartu stála 15 let vývoje a jeho už dvě miliardy. Právníci, účetní a doktoři mají společnou jednu věc. Lidé za nimi chodí, jen když potřebují s něčím pomoci nebo poradit, takže si postupem času osvojí vlastnost radit všem a se vším. Podnikatelé jsou zase zvyklí, že si do jisté velikosti firmy dělají účetního, právníka i markeťáka sami, a snadno tak nabudou dojmu, že rozumí úplně všemu. Sparta má tu smůlu, že Daniel Křetínský je právník a podnikatel, navíc mimořádně úspěšný.

– 4 PLAKÁTY DLE PŘÁNÍ ČTENÁŘŮ – mezi zástupci české Fortuna:ligy tentokrát nechybí VLADIMÍR COUFAL v barvách Slavie Praha a BENJAMIN TETTEH v dresu Sparty Praha. Těšit se můžete i na hvězdy ze zahraničí – PEDRO RODRÍGUEZ z londýnské Chelsea a VIRGIL VAN DIJK v barvách Liverpoolu.

– 2 TÝMOVÉ PLAKÁTY – jako bonus nechybí ani dva týmové plakáty, a sice LIVERPOOL FC (vítěz Ligy mistrů 2018/19) a ARSENAL FC (finalista Evropské ligy 2018/19).

– PŘÍLOHA: TOP 5 ZAHRANIČNÍCH LIG V SEZONĚ 2018/2019. V aktuálním čísle magazínu HATTRICK najdete přílohu k pěti nejlepším ligovým soutěžím v zahraničí. A co všechno bude obsahovat? Těšit se můžete na následující:

  • Premier League, La Liga, Bundesliga, Serie A a Ligue 1
  • Drama v Anglii i Německu, krize Realu a jasné záležitosti ve Francii a Itálii
  • Kdo si vybojoval účast v evropských pohárech?
  • Přehledná infografika
  • Mistři, nejlepší hráči, střelci i nahrávači jednotlivých soutěží
  • Průměrný věk hráčů, návštěvnost stadionů i podíl cizinců

– INTERVIEW II: KARIÉRA SNŮ KONČÍ. POSLEDNÍ SEN NESPLNĚN. V pravém oku se mu leskla malá slza. Taková, když na vás dolehne tíha okamžiku. Je po všem, tohle už nikdy nezažiju. Zkrátka konec. Věděl to nejen on, ale celý fotbalový svět. Finále Evropské ligy mezi Arsenalem a Chelsea hrané v Baku bylo posledním zápasem Petra Čecha v profesionálním fotbale. V kariéře, na jejímž začátku říkal, že jde za svým snem, si svůj poslední sen nesplnil. Trofej pro vítěze brala Chelsea, tedy klub, kde se český gólman během své úžasné kariéry prosadil úplně nejvíc. I proto ta malá slzička v oku jako symbol dojetí při posledním adieu. „Prožil jsem úžasnou kariéru, ale nejde získat vše,“ řekl pak bezprostředně po finále v ázerbájdžánské metropoli.

– TÉMA II: NADSTAVBA A VAR. Video a nový ligový model jsou prospěšné. Pokud je někdo nemrví. Právě tato témata hýbala uplynulým ligovým ročníkem 2018/2019 v Česku. Jak už jsem napsal, nejsem kritikem nadstavbové části fotbalové ligy, naopak jsem jejím zastáncem. I když si dovedu představit tucet lepších způsobů jak ligový závěr v Česku zatraktivnit a nebát se, že nám přílišné bodové rozdíly naše záměry pokazí a bude z toho ještě větší nuda než dřív. Nadstavba ve Fortuna:lize byla učiněna typicky po česku: aby se sponzorský vlk nažral a konzervativní koza zůstala celá. Ale budiž, každá změna lepší než minulý strnulý způsob.

– ZAJÍMAVOST: FOREST GREEN ROVERS ANEB ZELENĚJI UŽ TO NEJDE! Pivo a párek. To k fotbalu patří. Ale při návštěvě utkání klubu Forest Green Rovers ve čtvrté nejvyšší anglické lize na něj zapomeňte. Místo párku dostanete veganský burger nebo humus, případně pečenou dýni nebo řepu. Zato však uvidíte zeleň, kam se podíváte. A nejde jen o trávník. Zelené jsou zábradlí na tribunách, sedačky, samozřejmě dresy domácích hráčů, ale i dobíjecí stanice pro elektroauta v areálu stadionu. „Zeleněji už to nejde,“ říká slogan Forest Green Rovers. Vítejte v údajně nejzelenějším a nejekologičtějším fotbalovém klubu na světě.

– LIGOVÉ VYSVĚDČENÍ: Sezona skončila, a tak je nejvyšší čas rozdat vysvědčení. HATTRICK přináší souhrn letošního vystoupení ve Fortuna:lize všech šestnácti ligových klubů.

– ANKETY: DVĚ KORUNY ZA JEDEN ROK! Na jaře vyhrál anketu FAČR o hráče roku, teď po konci sezony ovládl i hlasování novinářů o Zlatý míč. To jen dokumentuje, jak výjimečný rok Tomáš Vaclík prožil po letním přestupu do Sevilly.

– INTERVIEW III: PETRU KOUBOVI BUDU CELÝ ŽIVOT VDĚČNÝ. Tak, jako němečtí fotbalisté a fanoušci nikdy nepřijdou „na chuť“ Antonínu Panenkovi kvůli proměněné penaltě ve finále mistrovství Evropy 1976, nepřijdou čeští hráči a fanoušci „na chuť“ Oliveru Bierhoffovi, který dvěma góly rozhodl finále Euro 1996 ve Wembley. Tento německý útočník, který se nejvíce prosadil svými brankami v italské Serii A, nyní je manažerem německého národního týmu, vzpomíná v exkluzivním rozhovoru pro magazín HATTRICK nejen na Petra Koubu, ale i na další Čechy, s kterými se potkal během své kariéry.

– SERIÁL: KLUBOVÉ HYMNY – 9. ČÁST. Co se hrálo na MS? Waka, waka a další písně! Někdy to byla oficiální hymna, jindy se při světovém fotbalovém šampionátu zkrátka ujala jakási melodie, a ta s ním pak byla spojována. Přitom první skutečná fotbalová hymna se objevila už na MS 1962 v Chile v podání tamní skupiny Los Ramblers.

– INTERVIEW IV: NEMÁM RÁD, KDYŽ LIDI V HOSPODĚ ŘVOU „ČEŠI, ČEŠI“. O Lešku Semelkovi se píše jako o rockové legendě. Právem. Nejen v souvislosti s jeho dvojím účinkováním v legendární kapele Blue Effect. Lešek miluje kromě muziky také sport. Hokej, tenis, řadu let jsme se potkávali i jako spoluhráči ve fotbalovém mužstvu osobností Amfora. Z českých klubů je mu nejbližší Bohemka. Sympatická je mu také Plzeň. Není však typický fanda. Ostatně, uvidíte sami.

– POVÍDKA: ARDELEANU, PRÁCE VŠEHO DRUHU. Když osmatřicetiletý veterán Josef Jindřišek zachránil v devadesáté páté minutě utkání s Opavou Bohemku v lize, propukl celý Ďolíček v nezadržitelný jásot. Lavička „klokanů“ se seběhla u rohového praporku, Ivan Trojan v duchu děkoval Anděli Páně, Antonín Panenka na moment zapomněl na svou bělehradskou penaltu a Karel Šíp si připadal jako na Všechnopárty. Energie z Ďolíčku mohla na chvíli napájet celé Vršovic e, jen všichni pánové zapsaní na listině rozhodčích zběleli strachem…

– HATTRICKÁŘ: Kdo je přeceňovaný, kdo podceňovaný? A kdo je frajer a zbabělec? Řeč dojde i na vtip a citát měsíce, těšit se můžete i na ty nejzajímavější události.

Pokud si jej chcete předplatit na celý rok, stojí to jen 690 korun! Ušetříte ročně 100 Kč. Dvouleté předplatné pak pouze za 1280 korun! Využít můžete rovněž naše SMS předplatné. A pro nejrychlejší předplatitele magazínu HATTRICK máme i jeden dárek zdarma: kniha „TOMÁŠ ROSICKÝ: MALÝ MOZART“ od Romana Smutného. Více na fotbal.hattrick.cz a www.send.cz.