Košťál o Křetínském i Spartě: Chvíli však potrvá, než se vytvoří osa týmu, rok podle mě nestačí

Košťál o Křetínském i Spartě: Chvíli však potrvá, než se vytvoří osa týmu, rok podle mě nestačí

Když Spartě vládli Vlastimil Košťál a Miroslav Pelta, letenský klub sbíral jeden titul za druhým a Ligy mistrů se účastnil pravidelně. Od té doby si však o nejprestižnější evropské soutěži může nechat pouze zdát...

Jak se dívá někdejší místopředseda Českého fotbalového svazu na soudobé dění ve slavném "S"? "Spartu řídí Daniel Křetínský pevnou rukou. Mají vlastní cestu, té se drží. Nejsem tady od toho, abych ji hodnotil. Jsou určitě kompetentnější lidé," pronesl na úvod interview pro sport.cz současný hoteliér, jenž svůj business provozuje v rakouském Kaprunu.

Nakonec se však bývalý čelní funkcionář přeci jen rozpovídal. "Jsou dvě zásadní věci: výsledky Sparty, a pak svaté právo majitele dělat rozhodnutí, která mu přísluší. Jestli je fanouškovská obec nespokojená, je věc jiná. Daniel má srdce donátora, finančně jde do toho naveliko. On první je zklamaný. Má dobrý úmysl, ale výsledky nejsou. Věřme, že se zlepší," zůstal optimistou Košťál, jehož slova publikoval server sport.cz.

Poslední kroky nejslavnější domácí značky z Generali arény exšéf Sparty kvituje. Nynější sportovní vedení, do kterého již nezasahuje např.  Adam Kotalík, se mu líbí, ovšem i tak připouští, že změna k lepšímu nenastane hned... 

"Myslím, že Daniel udělal správný krok s Tomášem Rosickým, ze kterého udělal sportovního ředitele. Myslím, že tandem Rosický – trenér Jílek bude fungovat. Bude ovšem chvíli trvat, než se vytvoří osa týmu. Rok podle mě nestačí," zavěštil si na stránkách sport.cz Košťál, jenž hostil před pár dny ve svém hotelu českou jednadvacítku trenéra Karla Krejčího.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.