Více týmů, návrat béček. Takhle vypadá složení ČFL a MSFL pro příští sezonu

Více týmů, návrat béček. Takhle vypadá složení ČFL a MSFL pro příští sezonu

Českou fotbalovou ligu (ČFL) čeká přelomový ročník. S koncem Juniorské ligy a současně založením B-týmů ligových mančaftů se třetí nejvyšší soutěž rozdělí na dvě skupiny po šestnácti týmech. Co ale nebylo dopředu známo, bylo složení skupin. To už neplatí. K drobným úpravám může ještě dojít během losovacího aktivu. Stejně tak známe obsazení Moravskoslezské fotbalové ligy (MSFL), kterou bude od sezony 2019/2020 hrát místo šestnácti osmnáct mužstev.

ČFL – skupina A:

Z účastníků, které hrály ČFL i v uplynulé sezoně, by mělo v „áčku“ hrát celkem sedm týmů v čele s Vltavínem a domažlickou Jiskrou, jenž patřily v posledních letech k nejlepším třetiligovým celkům. Bude zajímavé sledovat, jak obstojí v zápasech s B-týmy Slavie, Sparty, Plzně a Příbrami. Dalšími nováčky soutěže jsou ještě na jaře divizní Rakovník, Hostouň a pražští zástupci Admira s Motorletem. Z druhé ligy spadlo do ČFL Táborsko.

SK Rakovník FK Admira Praha
FK Loko Vltavín TJ Jiskra Domažlice
FK Králův Dvůr SK Benešov
Sokol Hostouň FC Slavia Karlovy Vary
1. FK Příbram B FK Motorlet Praha
TJ Štěchovice FC MAS Táborsko
AC Sparta Praha B SK Slavia Slavia B
FC Písek FC Viktoria Plzeň B

ČFL – skupina B:

Oproti předchozímu ročníku ČFL je daleko více obměněná druhá ze skupin. Zatímco v „áčku“ jsou jen tři B-týmy ligových zástupců, v „béčku“ jich najdeme hned osm. Pětici rezerv týmů z nejvyšší soutěže by mělo doplňit trio z druhé ligy. Dalšími nováčky jsou Chlumec nad Cidlinou, kam se přesunul fotbal z Převýšova a divizní Přepeře a Zbuzany, kde válí několik bývalých ligových borců. Jména jako Mario Lička, Radek Šírl nebo Marek Kincl netřeba dlouze představovat.

TJ Sokol Živanice SK Zápy
FK Pardubice B SK Sokol Brozany
FC Hradec Králové B FK Chlumec nad Cidlinou
TJ Jiskra Ústí nad Orlicí TJ Sokol Velvary
FC Slovan Liberec B FK Teplice B
FK Jablonec B FK Mladá Boleslav B
Bohemians Praha 1905 B FK Přepeře
FK Dukla Praha B FK Zbuzany 1953

MSFL:

Moravskoslezská fotbalová liga se rozrostla z šestnácti na osmnáct účastníků. V soutěži zůstalo z původního složení jedenáct mančaftů, to platí i o Frýdku-Místku a Kroměříži, tedy celky, které v uplynulé sezoně bojovaly o postup do Národní ligy. Z té do MSFL spadlo Znojmo. Kromě B-týmů ostravského Baníku, olomoucké Sigmy, Slovácka a Zlína spadají do kategorie nováčků ještě Blansko s Rosicemi, dva nejlepší týmy divizní skupiny D.

FC Baník Ostrava B FC Fastav Zlín B
SK Sigma Olomouc B 1. FC Slovácko B
1. SC Znojmo FC Odra Petřkovice
MFK Frýdek-Místek SK HS Kroměříž
SK Uničov MFK Vyškov
FC Velké Meziříčí FC Viktoria Otrokovice
FC Hlučín ČSK Uherský Brod
FC Dolní Benešov SFK Vrchovina
FK Blansko FC Slovan Rosice


Potvrzeno: Druhou ligu okoření brněnské derby. Zbrojovku doplní nováček z Líšně!