Jihlava čekala na gól 150 minut, nakonec jde ale do čela FNL. Vysočina se chce vrátit mezi elitu

Jihlava čekala na gól 150 minut, nakonec jde ale do čela FNL. Vysočina se chce vrátit mezi elitu

Jihlava si narozdíl od druhého favorita na postoup do první ligy, Zbrojovky Brno, ve druhém kole napravila chuť a nad Vítkovicemi zvítězila 3:0. Nad tímto ostravským týmem se ale Vysočina natrápila více, než nejspíš sám trenér týmu Radim Kučera očekával...

Jihlava sezónu načnula remízou v Ústí nad Labem 0:0 a proti Vítkovicím se trefila až v 60. minutě. Takto dlouhý čas bez branky je pro tým, který má postupové ambice, dost dlouho. Pak se ale Jihlava rozstřílela a Vítkovice porazila 3:0, do týmu tak proudí dobrá atmosféra a narozdíl od Zbrojovky, která si remízu ve Vlašimi doma remízou s Pardubicemi nevyžehlila, panuje v kabině čistý fotbalový vzduch.

„Čekali jsme, že to dnes bude perná šichta. I na jaře jsme se přesvědčili, že Vítkovice patří k nejlépe bránícím celkům a góly nedostávají. Věděl jsem, že budeme muset překonávat a dobývat," byl si však vědom kouč Radim Kučera. 

"Proto jsem chtěl, abychom na hráče ostravského týmu pořádně vyvíjeli tlak, aby neměli čas na rozehrávku, aby ani gólman nestál dlouho nad míčem. To se nám povedlo. Už méně nám vycházelo přání vstřelit rychlý úvodní gól. Věděl jsem, že když branku vstřelíme, tak se nám budou otevírat dvířka ve vítkovické defenzívě. Nakonec jsme ale byli za kvalitní a trpělivý výkon odměněni," těšilo někdejšího trenéra Baníku a Znojma.

"Jsem spokojen, jak tým poctivě pracoval do defenzívy, přičemž si vybavuji snad jen jednu nebezpečnou akci soupeře z první půle. Vstřelili jsme tři branky, takže mohu být spokojen i s ofenzívou,“ dodal pak k duelu. Na další tři body bude mít Jihlava šanci za týden na hřišti Třince.

(zdroj: fcvysocina.cz)