Bailey je stále na očích, mohl by zkusit Premier League

Bailey je stále na očích, mohl by zkusit Premier League

Jamajský křídelník ve službách Bayeru Leverkusen Leon Bailey je i přes nepříliš vydařenou sezónu pod drobnohledem skautů evropských velkoklubů. Bailey přišel do Leverkusenu v roce 2017 z Genku za 20 milionů eur, nyní by jeho hodnota měla dosahovat zhruba dvojnásobku.

Britský deník Independent nejvíce spekuluje o možnosti Baileyho přestupu do londýnského Tottenhamu nebo West Hamu, španělské Mundo Deportívo v minulosti nevylučovalo zájem Sevilly a Atlétika Madrid.

Jeden velký boj už se v minulosti o Baileyho strhl, a sice na mezinárodním poli. Bailey si totiž mohl vybrat hned z několika zemí, za které by mohl na národní úrovni nastoupit. O rodáka z jamajského Kingstonu usilovala kromě rodné Jamajky také Anglie, Belgie a Německo. Anglie z důvodu rodinných vazeb a Belgie s Německem z důvodu doby strávené v zemi.

Zájem o Baileyho však na mezinárodním poli opadl po úpadku jeho formy loni na podzim a Bailey se nakonec spokojil s Jamajkou, kde už si připsal čtyři starty, ve kterých se mu skórovat nepodařilo. Zatímco na mezinárodním poli už ho tedy určitě žádný přestup nečeká, na klubové úrovni by se Bailey mohl brzy dočkat.