Spurs využívají ticha PO bouři. Předběžnou dohodu na leden prý mají s Juventusem i s Atlétikem

Spurs využívají ticha PO bouři. Předběžnou dohodu na leden prý mají s Juventusem i s Atlétikem

Londýnský Tottenhamu nedokázal v létě přivést vysněnou posilu z Juventusu v podobě Paula Dybaly. Proč? S klubem byl na přestupové částce dohodnutý a s hráčem i agentem na smlouvě také. Problém byl ale úplně jinde, Dybala nemohl v létě do Anglie kvůli problémům s autorskými právy na fotky jeho osoby. Juventus však Spurs ujistil, že to, na čem se dohodli v létě, bude předběžně platit i pro leden.

Pokud se do té doby problémy s autorskými právy vyřeší a Dybala v lednu do Anglie skutečně odejde, bude to znamenat zelenou pro další velký přestup. Z Tottenhamu do Atlétika Madrid totiž v letos v létě právě kvůli NEpříchodu Dybaly neodešel Dán Eriksen, o něhož mělo zájem více evropských velkoklubů, ale on se rozhodl právě pro Atlético, se kterým se zároveň na přestupové částce dohodl i Tottenham.

Anglický Daily Star informuje o tom, že s Atlétikem má mít Tottenham rovněž předběžnou dohodu o ceně za Eriksena, kterou může Atlético využít v případě, že v lednu přijde Dybala. Tyto dva velké přestupy tedy v tuto chvíli patrně závisí pouze na vyřešení problémů s autorskými právy, což je současnosti údajně čistě v kompetenci Dybalovo agenta.

Dybala je v Juventusu od léta 2015, kdy přišel z Palerma za 32 milionů eur. Když však do klubu přišel loni v létě Ronaldo, ztratil Dybala svou pozici v základní sestavě turínského velkoklubu a ten se mu rozhodl hledat nové působiště. Ve stejné situaci skončil i nekolikanásobný nejlepší střelec italské Serie Gonzalo Higuaín, jehož Juventus poslal na nedobrovolné hostování už loni v létě.