Slavia počastovala Vyšehrad osmičkou, Spartě zařídil osmifinále žolík Hašek, Žižkov rozesmutnil Karvinou

Třetí kolo domácí pohárové soutěže MOL Cup ve středu pokračovalo další várkou duelů, do nichž se mimo jiné zapojily i tři nejlepší celky uplynulé sezony Slavia, Plzeň a Sparta.

Sešívaní, kteří obhajují triumf, "přivítali" druholigového Nováčka z Vyšehradu v azylu na stadionu Viktorie Žižkov (na Sinobo Stadium proběhne večer odveta prvního kola Ligy mistryň) a během půl hodiny nad ním vedli pohodovým třígólovým rozdílem.

O ten se proti outsiderovi, na jehož lavičce figuroval také Jakub "Lavi" Štáfek, postarali Mick Van Buren a kapitán Milan Škoda, jenž ve čtyřicáté minutě dosáhl po centru Tomáše Holeše na hattrick a čtvrtou trefu si pak připsal o pár minut později, když využil Dočekalovu chybu v rozehrávce.

Další tři trefy přidal rozjetý soubor JIndřicha Trpišovského po přestávce, kdy postupně udeřili Frydrych, Zelený a Joao Felipe. Osmnáctiletý Brazilec s minulostí v Palmeiras se tak v prvním soutěžním startu za Slavii uvedl brankou a stačilo mu na to posledních dvacet minut utkání.

Viktoria, která má za sebou čtyři ligové výhry v řadě, vyrazila do třetiligového Hlučína v pozici obřího favorita a pár západočeských hráčů možná mělo v paměti tři roky starou výhru 7:0.

Uklidnění do plzeňských řad přinesli Chorý s Procházkou, kteří na středečním výjezdu zařídili dvougólové vedení. Když zvyšoval na třígólový rozdíl pár minut po změně stran Janošek, už nebylo co řešit. Čestný úspěch domácích však přeci jen přišel, když překonal Kozáčika Heinik.

Na Vysočině, kam neodcestovali David Lischka nebo Adam Hložek, udělala Sparta oproti nedávnému šlágru se Slavií šest změn v sestavě, s tím, že premiérový start si po dlouhém zranění připsal norský bek Andreas Vindheim.

Slavné "S" se dostalo do vedení po třinácti minutách hry, kdy sedla střela LIboru Kozákovi. Pražští hosté se však těšili z průběžného vedení pouhou minutu, než srovnal Tomáš Smejkal, jenž se střelecky prosadil také před pár dny v druholigovém šlágru proti Zbrojovce Brno.

Zcela vyrovnané utkání směřovala do prodloužení, které pět minut před koncem normální hrací doby odmítl střídající žolík Hašek, jenž nahradil ve druhém dějství Kangu. A protože letenský výběr přežil i tutovou šanci Tijaniho z 94. minuty, nakonec zaklepal na osmifinálovou bránu právě on.