Liverpool otočil proti Spurs, Arsenal ztratil doma, Leicester dal devět branek

Nejzajímavější klání tohoto kola Premier League se odehrají až o víkendu, už v pátek večer ale Leicester překvapil celou Anglii a posunul se na druhé místo v tabulce. Manchester City zvítězil nad Aston Villou, Brighton doma po dramatu zdolal Everton, v utkání Watfordu a Bournemouthu branka nepadla a duel West Hamu a Sheffieldu skončil nerozhodně 1:1. Chelsea večer bez potíží vyzrála na Burnley. V neděli otočil Liverpool nepříznivý vývoj duelu s Tottenhamem a vyhrál 2:1, radovali se i United, kteří zvítězili na hřišti Norwiche.

Za stavu 0:1 pro Leicester opouštěl hřiště kvůli červené kartě domácí Bertrand. To ale ještě netušil, že do poločasu dají Lišky další čtyři branky a budou po půli vést 5:0. Tím ale kanonáda nekončila, svěřenci Brendana Rodgerse vsítili čtyři branky i v druhé půli a vyhráli 9:0, hattrickem se blýskli rovnou dva hráči - Jamie Vardy a Ayoze Perez. Jedná se o největší venkovní vítězství v historii Premier League.

Manchester City pak v sobotu zvítězil nad Aston Villou 3:0, mezi střelce se zapsali Raheem Sterling, David Silva a Ilkay Gündogan. Brighton doma na poslední chvíli porazil Everton, o vítězství rozhodla v nastavení vlastní branka Toffees., vyhrát se poprvé v sezóně nepodařilo vyhrát Watfordu, který doma s Bournemouthem pouze bezbrankově remizoval. Ve vzájemném střetnutí West Hamu a Sheffieldu padly dvě branky, jedna na každé straně.

Burnley doma s Chelsea prohrávalo 0:4, snížilo však na 2:4 a prohrálo alespoň trochu důstojně. Strůjcem úspěchu Chelsea byl záložník Christian Pulišič, jenž zaznamenal hattrick.

Po remíze s Manchesterem United z minulého kola si chtěl Liverpool spravit náladu doma proti Tottenhamu. Ale nezačal vůbec dobře, když už v první minutě inkasoval z kopačky Harryho Kanea. Reds se ovšem podařilo góly Hendersona a Salaha z penalty skóre otočit a vydolovat tři body.

Zklamaný byl Arsenal. Kanonýři sice vedli nad Crystal Palace už 2:0 po prvních devíti minutách, ale ani to na výhru nestačilo. Milivojevič a Ayew se v dresu hostů rovněž trefili a zařídili tak dělbu bodů.

Premier League, 10. kolo:

Southampton - Leicester City 0:9 (0:5)
Branky: 10. Chilwell, 17. Tielemans, 19., 39. a 57. Perez, 45., 58. a 90+4. (pen.) Vardy, 85. Maddison
Červená karta: 12. Bertrand (Southampton)

Manchester City - Aston Villa 3:0 (0:0)
Branky: 46. Sterling, 65. Silva, 70. Gündogan
Červená karta: 87. Fernandinho (Manchester City)

Brighton - Everton 3:2 (1:1)
Branky: 15. Gross, 80. Maupay (pen.), 90+4. Digne (vl.) - 20. Webster (vl.), 74. Calvert-Lewin

Watford - Bournemouth 0:0 (0:0)

West Ham United - Sheffield United 1:1 (1:0)
Branky: 44. Snodgrass - 68. Mousset

Burnley - Chelsea 2:4 (0:2)
Branky: 86. Rodriguez, 89. McNeil - 21., 45. a 56. Pulišič, 58. Willian

Newcastle - Wolverhampton 1:1
Branky: 37. Lascelles - 73. Jonny

Arsenal - Crystal Palace 2:2