Pilař vydal prohlášení, chce zůstat v Sigmě a vyjednávání nechává na agentovi

Pilař vydal prohlášení, chce zůstat v Sigmě a vyjednávání nechává na agentovi

V posledních dnech se Václavu Pilařovi dostalo obrovského mediálního prostoru. Trenér Sigmy Olomouc Látal se ho totiž rozhodl vyřadit z A-týmu, na což Pilař zareagoval žádostí o rozvázání smlouvy. O co šlo? Pilař několikrát nehrál, když byl podle trenéra zraněný. Poté se však Pilař nechal slyšet, že zraněný není a zápasová absence ho štve.

Poslední kapkou bylo, když se proti němu postavili i jeho spoluhráči z A-týmu Olomouce, kteří celou situaci převážně komentovali slovy "Stojíme za trenérem". To nenechalo Pilaře klidného a vydal prohlášení, týkající se aktuální situace.

„V posledních několika dnech se vyrojilo plno názorů na slova, která zazněla v mém rozhovoru s názvem „Štve mě to. Jsem zdravý“ pro Deník Sport z 27. listopadu 2019. Rád bych zdůraznil, že v klubu SK Sigma Olomouci hraji rád a mrzí mne, jak jsou má slova v některých případech vykládána. V rozhovoru jsem chtěl pouze poukázat na to, že se cítím dobře a mám ambici klubu, mužstvu i fanouškům dokázat, že mohu hrát na vrcholové úrovni a být platným prvoligovým hráčem. Budu velmi rád, když vedení Sigmy Olomouc a můj agent zasednou k jednacímu stolu a mé další působení v klubu vyřeší. Do doby, než se tak stane, přenechám případné komentování jednání či situace okolo mého působení v hanáckém klubu výhradně na mém agentovi a nebudu se k situaci dále vyjadřovat,“ stojí v jednotném tiskovém prohlášení Pilaře pro média.

Pilař tedy chce zůstat v Sigmě a hrát za ní první ligu. To už nechává na svém agentovi, který mu má tuto pozici vyjednat. Jednatřicetiletý Pilař začal seniorskou kariéru v roce 2006 v Hradci Králové, do světa velkého fotbalu se však podíval až o šest let později, kdy odešel na hostování do Viktorie Plzeň. Po relativně vydařeném Euru odešel Pilař v roce 2012 do Wolfsburgu, kde však nenastoupil k žádnému bundesligovému utkání kvůli zranění.

V Německu si Pilař zahrál ještě za Freiburg a v roce 2014 se vrátil do Česka, a sice na další hostování, které se následně změnilo v přestup, do Plzně. V Olomouci Pilař působí od léta loňského roku.