Nepřevzal Žilinu a na mezinárodním poli bude navazovat na Kozla. Holoubek neskrývá sparťanskou DNA...

Nepřevzal Žilinu a na mezinárodním poli bude navazovat na Kozla. Holoubek neskrývá sparťanskou DNA...

David Holoubek se ve strukturách Sparty moc dlouho neohřál a u české reprezentační osmnáctky od letošního léta vystřídá Luboše Kozla, jenž před pár týdny přezval Baník Ostrava.

"Jsme rádi, že tým trenérů mládežnických reprezentací doplňuje právě David Holoubek, který má bohaté zkušenosti s prací od přípravkových až po seniorské kategorie. Zároveň je na místě poděkovat Luboši Kozlovi. Přejeme mu hodně štěstí v ostravském Baníku," okomentoval změnu ředitel Oddělení rozvoje FAČR Jiří Kotrba.

Do té doby bude bývalý stratég Liberce, Ružomberoku i Sparty, který podepsal smlouvu na dva roky, sledovat hráče narozené v roce 2003 a později, které povede po Radku Bejblovi a na několika nadcházejících mládežnických akcích v únoru i březnu ho čeká také pozorovatelské role.

"Vzhledem k tomu, že jsem 12 let působil ve Spartě, kde jsou hráči a trenéři vychováváni k tomu, aby byli co nejlepší a co nejúspěšnější, mám v sobě tuhle DNA a byla ve mně i v období, kdy jsem vedl áčko v lize. Chci jako trenér vyhrávat všechno," uvedl ohledně ambic na stránkách fotbal.cz devětatřicetiletý odborník.

Ten jednal loni v létě se Sigmou Olomouc a nedábno byl v kontaktu také se slovenskou Žilinou. "Nabídky chodí," neměl problém přiznat Holoubek, jehož slova vyšla na iSport.cz.

Při přechodu na mezinárodní půdu ho čeká jedna novinka - zatímco v klubech pracoval se svými svěřenci na denní bázi, nyní tomu bude jinak. "Bude to nová zkušenost, protože reprezentační trenéři nemají možnost denně ovlivňovat hráče v tréninkovém procesu. Během srazů musí být jejich práce maximálně efektivní. V tomhle to bude zcela nové. Chci být dobrý trenér, mít dobré výsledky a vybírat správné kluky," doplnil na webu repre.fotbal.cz Holoubek.