Bývalý lodivod Arsenalu ukázal prstem na fanoušky: To oni stojí za mým propuštěním!

Bývalý lodivod Arsenalu ukázal prstem na fanoušky: To oni stojí za mým propuštěním!

Poměrně nečekané prohlášení učinil bývalý kormidelník Arsenalu Unai Emery. Toho vedení odvolalo po neblahém vstupu do nového soutěžního ročníku.

Španělský kormidelník měl být tím, kdo převezme otěže po Arsenu Wengerovi a konečně nastolí v týmu z hlavního města Anglie pořádek. Výsledky se však ani po ručním zásahu do struktury mužstva nedostavily, ba naopak se ještě zhoršily.

„Doprovázely nás potíže, které potřebovaly čas, aby se vyřešily. Žádný čas jsme však nedostali,“ pronels Emery v rozhovoru pro madridský deník Marca.

„Měli jsme několik problémů - čtyři kapitáni, ta situace okolo Ozila s Kolašinacem a nakonec nové posily, jako je Pépé, které opět potřebovaly čas, aby se mohly usadit do sestavy. Tyhle potíže nás dostaly do výsledkové propasti, ze které jsme se nemohli tak rychle dostat ven. Fanoušci se díky tomu proti mně otočili a nakonec mě i vyhodili,“ přidával osmačtyřicetiletý kouč.

Unai Emery je momentálně bez práce a doposud netuší, kam ho kroky zavedou příště. Přesto se snaží na Arsenal vzpomínat v dobrém a doufá, že se jeho nástupci podaří uspět tam, kde on zklamal.

„Je spousta věcí, které mě na tomto angažmá mrzí, ale už jsem se přes to přenesl. Mikel Arteta má dostatek zkušeností, aby mohl být úspěšný, protože dlouho pracoval po boku Josepa Guardioly. A ten je v tomto oboru naprosto nejlepší,“ dodával Emery.