Řepka se radil s Haškem i Sieglem a čeká ho studium trenérské licence: Tlak lidí na to, abych trénoval, je obrovský, v budoucnosti se vidím nejlíp v první lize

Řepka se radil s Haškem i Sieglem  a čeká ho studium trenérské licence: Tlak lidí na to, abych trénoval, je obrovský, v budoucnosti se vidím nejlíp v první lize

Bývalý kapitán Sparty s ostravskou minulostí Tomáš Řepka by se měl brzy ocitnout v trenérském světě. Po návratu na svobodu dál spolupracuje s celkem SK Hostivař, který je jeho bydlišti nejblíž.

"Dlouho jsem nevěděl, jestli se budu líp cítit v managementu, jako rekreační hráč, komentátor nebo jako trenér," vyprávěl na stránkách aktualne.cz bývalý reprezentant.

Aktuálně je hrajícím asistentem béčka a áčko pak doprovází na přípravných utkáních zimní přípravy. "Po nástupu do výkonu trestu jsem měl šanci si všechno v klidu promyslet. Tlak lidí na to, abych trénoval, je obrovský a já sám se cítím asi v nejlepší kondici, v jaké jsem kdy byl. Rozhodnutí bylo jasné. Radil jsem se i se spoluhráči, s Horstem Sieglem nebo Ivanem Haškem, všichni byli za jedno, že je to pro mě ta správná cesta," uvedl v interview pro aktualne.cz šestačtyřicetiletý internacionál.

Někdejší zadák West Hamu či Fiorentiny už také studuje trenérskou licenci. "Je to promyšlený krok, který myslím vážně, a vím, že mě čeká hodně práce. Nevyhýbal jsem se zodpovědnosti ani jako hráč. Vždycky mi šlo o poctivost a jinak tomu nebude ani v trénování," doplnil na serveru aktualne.cz Řepka.

V létě 2020 už by se rád asistentsky rozkoukával v některé z nižších lig. "V budoucnosti se vidím nejlíp v první lize, ale k tomu ještě bude dlouhá cesta. Počítám s tím! Těším se na šanci a rád ukážu, co ve mně po stránce motivace a nadšení je. Hodlám se tomu věnovat naplno," uzavřel na aktualne.cz autor několika knih, jemuž vyjde na přelomu dubna a května nejnovější titul s názvem "Deník ze dna".