PSG v přestřelce porazilo Bordeaux, na výhru dosáhl i Lyon

Francouzská Ligue 1 měla v páteční předehrávce na programu rovnou dvě utkání, v Métách se představil Lyon a Nice přivítalo Stade Brest. V sobotu se pak představilo Marseille, Monaco či Lille. V neděli pak v parádní show Paříž porazila Bordeaux.

Lyon rozhodl o vítězství penaltou v nastavení prvního poločasu, kterou proměnil Dembelé, výhru Olympique pak ke konci pečetil Aouar. Nice doma neudrželo dvoubrankové vedení nad Stade Brest a remizovalo 2:2. Olympique Marseille v sobotu doma nečekaně prohrálo s Nantes 1:3. Angers později vyzrálo na Montpellier a porazilo soupeře 1:0.

Souboj Dijonu s Monacem přivedl remízu 1:1, Lille mezitím porazilo Toulouse 3:0. V utkání Štrasburku a Amiens branka nepadla. Saint-Etienne v neděli remizovalo s Reims 1:1 a Rennes díky dvěma brankám Nianga, včetně té rozhodující v 89. minutě, porazilo Nimes 2:1.

Paříž pak uzavřela fotbalovou neděli sedmigólovým zápasem s Bordeaux. Les Parisiens vyhráli 4:3, mezi střelce se zapsali Cavani, Mbappé a překvapivě i dvakrát stoper Marquinhos, pařížský tým si tak v čele tabulky drží třináctibodový náskok na druhé Marseille.

Ligue 1, 26. kolo:

Nice - Stade Brest 2:2 (2:1)
Branky: 23. Ounas, 33. Dolberg - 45. Grandsir, 53. Dante (vl.)

Červená karta: 53. Briancon (Nimes)

Paris Saint-Germain - Bordeaux 4:3 (2:2)
Branky: 25. Cavani, 45+1. a 63. Marquinhos, 69. Mbappé - 18. Hwang, 45+5. Pablo, 83. Pardo