Horváth se upsal na náročnou misi v nejvyšší soutěži. Od sestupu se pokusí uchránit Příbram

Horváth se upsal na náročnou misi v nejvyšší soutěži. Od sestupu se pokusí uchránit Příbram

Někdejší ikona plzeňské zálohy otestuje své trenérské schopnosti v tuzemské nejvyšší soutěži. Pavel Horváth se uspal středočeské Příbrami, kterou se pokusí uchránit od sestupu. Poslední klub Fortuna Ligy ve středu odpoledne jmenovalo nového trenéra po odvolání Romana Nádvorníka. Toho po sérii nepřesvědčivých výkonů provizorně zastoupil jeho asistent Petr Čuhel.

Nový kouč Příbrami se smlouvou na rok a půl se v záchranářské misi představí již v sobotu v duelu s Baníkem Ostrava. Utkání se odehraje vinou nařízení vlády bez diváků, ale i tak potřebují domácí uspět a stáhnout manko na Opavu, Zlín, Karvinou či Teplice.

„Vím, že je Příbram na posledním místě, na Opavu ztrácí tři body. Ale věřím, že se z té nepříjemné situace dostaneme. Příbram beru jako velkou výzvu,“ nechal se slyšet Horváth o své první trenérské zkušenosti v nejvyšší soutěži. Doposud vedl druholigový Sokolov a v posledních měsících byl u kormidla B týmů Viktorie Plzeň.

„Mám myšlenku, jak být v Příbrami úspěšný. Chci ukázat hráčům, že jsem tady pro ně a najít co nejrychlejší cestu, která povede k lepším výsledkům,“ nechal se na klubových stránkách středočeského celku slyšet nový kouč bezprostředně po podpisu kontraktu.