Koronavirem nemocný Arteta: Cítím se líp, děkuji za posunutí ligy

Koronavirem nemocný Arteta: Cítím se líp, děkuji za posunutí ligy

V Anglii koronavirus postihl mimo jiné i trenéra Arsenalu Mikela Artetu a hráče Chelsea Calluma Hudson-Odoi. I kvůli nim byla tak Premier League, stejně jako ostatní ligy, pozastavena a přerušena na dobu neurčitou.

Arteta je tak samozřejmě v karanténě. Koronavirus ale není ve většině případů pro mladé lidi nebezpečný a s největší pravděpodobností neuškodí ani samotnému trenérovi Artetovi. Bude ale muset ale s lehkou teplotou zůstat doma, dokud nenakazí lidi, pro které by mohlo být onemocnění katastrofálnější.

Z nejhoršího se ale už podle všeho dostal. "Děkuji za všechna slova a podporu. Už se cítím líp. Čelíme velkému problému a velké výzvě. Zdraví každého člověka je to nejdůležitější. Navzájem se ochraňujme a všechno spolu zvládneme. Děkuji lize za pozastavení, je to správný krok," "napsal Arteta na twitter.

Kromě toho je v karanténě i Hudson-Odoi a oba týmy Arsenalu i Chelsea. Původně měly být odloženy pouze duely těchto dvou týmů, nakonec se ale nebude hrát žádný zápas v Premier League. Kromě těchto dvou jmen koronavirem onemocněl i stoper Juventusu Daniele Rugani, několik dalších fotbalistů po celém světě je testováno.