Vízek drsně o Haškovi: Co si to ten fracek vůbec dovoluje? Ať ho Sparta nechá vycukat!

Vízek drsně o Haškovi: Co si to ten fracek vůbec dovoluje? Ať ho Sparta nechá vycukat!

I když pandemie koronaviru odsunula všechen sport na vedlejší kolej, jedna fotbalová kauza v Česku je i tak pořádně třaskavá. Jde o záložníka Martina Haška, který v zimě odmítl odletět se Spartou na španělské soustředění a nedávno poslal na Letnou jednostrannou výpověď smlouvy. Tím si mimo jiné získal mocného nepřítele i v internacionálovi Ladislavu Vízkovi, jenž svéhlavému rebelovi nemůže přijít na jméno. 

Když před Vízkem řeknete v těchto dnech jméno Martin Hašek, je to asi stejné jako mávat rudým hadrem na býka. „Musím říct, že mě tahle kauza hodně zajímá. Dokonce jsem se ptal i několika trenérů včetně třeba Petra Rady, co si o tom myslí. A na rovinu říkám, že Martina odsuzují. Všichni do jednoho,“ zdůrazňuje známý glosátor a kritik v rozhovoru pro eFotbal.cz.

Vízkovi se Hašek zprotivil už na samém počátku celé kauzy, kdy dorazil na letiště bez cestovního pasu. Vedení ho tak vyzvalo, ať se pro chybějící doklad vrátí domů, jenže zpátky za spoluhráči se už Hašek pro jistotu vůbec nevydal. Mužstvo tak odletělo do Španělska bez něj a tím započal konflikt, v němž to mladý rebel schytává ze všech stran.

„V tomhle mám naprosto jasno a jsem v tom hodně tvrdej. Tohle si žádný fotbalista prostě nesmí dovolit. Ještě navíc, když je to syn profesionálního trenéra a bývalého prvoligového hráče. Pořád mám pocit, že tam tátův tichý souhlas musel být. A beru to jako obrovskou hanbu toho jména!“ poukazuje Vízek na Haškova otce Martina, který ve Spartě trénoval i hrál. A ani jeho vůbec nešetří...

„Když jeho táta řekl v novinách, že pokud chce Sparta zase vyhrávat, tak musí vzít kluka zpátky, byl to pro mě vrchol všeho. Tím tomu otec nasadil fakt korunu. Pokud by Sparta s Haškem v kádru na španělském soustředění vyhrávala, proč tam tedy nejel?“ čílí se Vízek.

Podle něj je hlavní problém v charakteru hráče, který je přitom letenským odchovancem a měl rozhodně potenciál jednou nosit kapitánskou pásku. „Co jsem o něm slyšel, tak je to takový náladový smíšek, jenž mezi ostatními není příliš populární,“ prozrazuje Vízek s tím, že v soudním sporu bude jasně držet palce Spartě. Proti ní ale stojí předsedkyně České asociace fotbalových hráčů a známá právnička Markéta Haindlová, jež Haška zastupuje.

„Já být Markétou, tak bych ho nedělal. Nechal bych ho v tom pěkně vykoupat. Každopádně se mi ale líbila reakce Sparty. Ta mu jasně vzkázala, že v jeho kauze jsou takové mezery, že zkrátka nemá právo vůbec dávat výpověď. A přesně to si myslím i já. Co si to ten fracek vůbec dovoluje? On si snad vážně myslí, že má pravdu. Strašně mě tím rozčílil a rozčiluje. Vždyť z toho klubu dělá úplného blbce,“ zvyšuje hlas legenda Dukly.

Co bude podle něj dál? „Myslím, že ho Sparta prostě musí vyhodit. Ale musí to mít nějakou formu, nějaké jasně dané odstupné. V klubu do něj něco investovali a je logické, že aspoň část z toho budou chtít vrátit zpátky. Nemůže to přece dopadnout tak, že si ten kluk bude dělat, co chce. Ať ho teď Sparta nechá trochu vycukat,“ nabádá Vízek.

Aby nakonec Hašek nedopadl jako Portugalec ve službách AC Milán Rafael Leao, jenž za neoprávněnou výpověď musí Sportingu Lisabon zaplatit zhruba 450 milionů korun... „Je jasné, že takto ho Sparta zase škrtit nemůže. Nějakou pokutu však dostat prostě musí. Pak ho klub zklamaně odkopne jako podřadného hráče, ale s tím přece Hašek musel dopředu počítat. Tak ať teď sáhne do své kapsy,“ podotýká Vízek.

„Hlavně jsem rád, že se o tom píše. Ať se třeba udělá anketa napříč fotbalovým spektrem, kdo má na to jaké názory. To by se asi hošík divil, co si o něm každý myslí,“ uzavírá.