Dělám pro návrat všechno, ale nechci to hnát úplně přes sílu, tvrdí vršovický Pokorný

Dělám pro návrat všechno, ale nechci to hnát úplně přes sílu, tvrdí vršovický Pokorný

Slavii patřící a trikot Bohemians 1905 oblékající stoper Lukáš Pokorný je mimo fotbalový kolotoč od úvodu listopadu 2019 a to kvůli potížím s třísly. Ty mu dávají zabrat ale ještě mnohem delší časový úsek...

"Třísla mě začala bolet už v závěru loňské sezony a bojoval jsem s nimi celou podzimní část. Vždycky jsem odehrál zápas a další čtyři dny se pak na mě střídali fyzioterapeuti s maséry, kteří mě dávali dohromady. Ležel jsem jenom na stole a věnoval se rehabilitaci. Do tréninku jsem znovu naskočil dva dny před dalším utkáním a takhle se to opakovalo celý půlrok až do listopadového zápasu v Boleslavi. Po něm přišla reprezentační pauza a já šel na magnetickou rezonanci," ozřejmil na webu sport.cz bývalý zadák Montpellieru.

Zákrok odhalil zánět na stydké kosti, který se vytvořil z dlouhodobého přetížení. "Bolesti byly navíc silnější než předtím a s trenérem Klusáčkem jsme se domluvili, že to nemá dál cenu. Problém by se mohl ještě zvětšovat, takže jsem podzim ukončil. Během pauzy jsem se dával dohromady, začal běhat, nabíral kondici, v lednu už dělal i hodně věcí s balonem a počítal s tím, že s týmem ke konci měsíce odletím na herní soustředění do Turecka," pokračoval na sport.cz šestadvacetiletý střední obránce.

Ani zmíněný kemp v zahraničí však nedopadl. "Pět dní před odletem jsem šel po tréninku domů a začal extrémně kulhat. Na nohu jsem pomalu nemohl ani došlápnout a věděl, že je zase zle. Lékaři zjistili, že se stav spíš zhoršil, než zlepšil. Nařídili mi absolutní klid, od půlky ledna jsem tedy dva měsíce skoro nic nedělal. Teprve pak jsem pomalu začal cvičit a běhat. Teď je to měsíc, co běhám a zatěžuju nohu. Je to o poznání lepší než v prosinci nebo na podzim. Ale ještě ne úplně stoprocentní. Když mám těžší trénink, delší běhání, nohu trochu cítím. Já jsem typ, který překonává hranu, potřebuje trénovat, aby se cítil dobře. Hledám hranici, kam můžu dojít, abych to nepřepískl a nevrátily se mi potíže zpátky. Teď jsem v režimu hledání a správného načasování zátěže, abych se mohl co nejdřív připojit k mužstvu zcela zdravej," vysvětlil Pokorný, jehož stanovisko vyšlo na portálu sport.cz.

To, že by se mohl exliberecký kapitán znovu objevit na trávníku v případě, že se Fortuna:liga bude dohrávat v posunutém termínu, nevyloučil. "Kdyby se všechno odehrálo v řádném termínu, jak mělo, zápasy bych už nestihl. Možná bych se připojil k týmu, ale nebyl bych natolik připraven, abych zasáhl do utkání. Ale pokud by se dohrávala liga v červnu nebo později, tak živím naději, že bych mohl něco ještě odehrát. Ale nechci se k tomu úplně upínat, protože bych měl v hlavě, že musím jenom trénovat a tříslo by se zhoršovalo. Dělám pro návrat všechno, ale nechci to hnát úplně přes sílu," zakončil na sport.cz vytáhlý defenzivní specialista, jehož tržní cena je v současnosti 350 tisíc eur.