Juliš: V Olomouci jsem spokojený a nechtěl bych, aby se to ukončilo a nic už bych tady neodehrál

Juliš: V Olomouci jsem spokojený a nechtěl bych, aby se to ukončilo a nic už bych tady neodehrál

Nejlepší období profesionální kariéry prožil kmenový útočník Sparty Lukáš Juliš v roce 2016, kdy svému letenskému klubu pomohl k postupu do čtvrtfinále Evropské ligy.

"Pro mě to bylo nejúspěšnější období ve Spartě. Mám sice titul, ale to jsem skoro nehrál, to si skoro ani nepočítám. Ale tohle bylo opravdu úžasné. Proplouvali jsme Evropskou ligou, ani jsme pořádně nevěděli jak. Hrozně rád na to vzpomínám, dřív, když mi to nešlo, tak jsem se i díval na góly, které jsem tenkrát vstřelil. Teď už tolik ne, čas letí, ale když si to takhle připomenu, tak je to fajn," vzpomínal na stránkách sparta.cz forvard.

Pak už došlo v metropoli k ústupu z pozic. "Další sezonu jsem to chtěl víc táhnout, měl jsem na sebe větší nároky a dostal jsem se pod tlak. Hned jsme vypadli z předkola Ligy mistrů… Pořád jsem hodně hrával, ale už to tolik nešlo, nedával jsem góly. Pořád jsem byl pro trenéra důležitý, ale hodně jsem střídal, nikdy jsem si nevydobyl zpět pozici, že bych hrával celé zápasy. Sám jsem sebe dostal pod tlak, ten se sečetl s tím, co na vás ve Spartě normálně je. Po trenéru Ščasném mě využíval i pan Holoubek, hrával jsem křídlo. To jsem pořád hrával, pak ale přišla zranění a šlo to hodně dolů," pokračoval ve vyprávění pětadvacetiletý rodák z Chrudimi.

Forma ho po několika letech zastihla po zapůjčení do Sigmy Olomouc, ve které až do přerušení soutěže sázel gól za gólem. Jak moc ho přerušení slibného hostování mrzí? "Já byl tři roky zraněný a teď když jsem se uzdravil, přišlo tohle. Neberu to z pohledu, že jsem dával góly, ale celkově je to škoda. Nedá se ale nic dělat, nijak jsem se z toho nehroutil. Doufám, že se sezona rozběhne, v Olomouci jsem spokojený a nechtěl bych, aby se to ukončilo a nic už bych tady neodehrál," upozornil na sparta.cz ofenzivní hráč, jenž pookřál pod vedením Radoslava Látala.

Prvoligové týmy už se pomalu vrací do společné přípravy, když trénují po skupinkách. Jak a kde předtím trávil karanténu? "Byl jsem doma. Když to oznámili, v Olomouci jsem se sbalil a trávil ty týdny v Praze. Mám malou dceru, takže jsem si ji užíval, ale už to chce trochu nastartovat, to běhání v lese je už na hlavu. Teď jedu do Olomouce, začínáme trénovat a snad se to už pohne k lepšímu," uzavřel optimisticky naladěný Juliš, jehož slova zazněla na sparta.cz.