Řepka o Rosickém: Mám pochybnosti. Je bohužel jedním z dalších kejvačů ve vedení Sparty

Řepka o Rosickém: Mám pochybnosti. Je bohužel jedním z dalších kejvačů ve vedení Sparty

Známý internacionál Tomáš Řepka zastává názor, že by to Sparta neměla s omlazováním přehánět. Už v současnosti ostatně disponuje jedním z nejmladších kádrů ve Fortuna:lize a to z ní jsou na odchodu další zkušení hráči jako Georges Mandjeck, Semih Kaya i Guélor Kanga.

To, kdyby jejich místo zaujali mladíci typu Jana Fortelného, Filipa Havelka či Dominika Plechatého, by podle šestačtyřicetiletého stopera nemuselo stačit. Pakliže by tedy letenské "S" prostřednictvím svého sportovního ředitele Tomáše Rosického dál snižovalo věkový průměr, z nynější šlamastiky (9. místo v tabulce) by se jen tak nedostalo...

"Vždycky jsou v týmu potřeba zkušení hráči, kteří se doplní 3-4 mladými. Možná i tři by pro mě byli strop. Není možný odehrávat zápasy s mančaftem, jako je Sparta Praha, jenom na mladejch. Snad Rosický ví, co dělá… Ale mám pochybnosti. Rosický je bohužel jeden z dalších kejvačů ve vedení klubu," citoval Deník Sport slova někdejšího zadáka West Hamu i Fiorentiny, který ono téma otevřel na svém Instagramu.

Zcela proti čerstvé a hladové krvi ovšem není. "Nejsem proti. Některým bych šanci dal, ale stavět na nich celou sestavu nejde a chtít, aby Spartu táhli, bohužel taky ne. Zkušenosti jsou potřeba vždycky. Ve fotbale i v životě," napsal čtyřnásobný vítěz šeské ligy, podle nějž Sparta není Ajax.

A nejslavnější tuzemská značka by podle něj měla mít víc lídrů, než jen ostříleného kapitána Bořka Dočkala, jenž navíc po svém návratu z čínské ligy za Spartu kvůli zranění mnoho neodehrál. "To je málo. Otázka je, proč v létě nepřišel Sivok, ale cesta s ním by byla určitě lepší. Lídr by měl být Bořek Dočkal, ale zatím to tam moc necítím. K němu si umím představit Heču a Frýdka," uzavřel držitel COppa Italia z ročníku 2000/2001.