Baník proti Vítkovicím splnil povinnost, pro Kozla to ale bylo málo: Hráli jsme pomalu a staticky

Baník proti Vítkovicím splnil povinnost, pro Kozla to ale bylo málo: Hráli jsme pomalu a staticky
OBSAHUJE OHLASY

Hráči čtvrtého celku Fortuna:liga, jejichž domovským sídlem jsou ostravské Bazaly, si okořenili druhou květnovou dekádu přehráním druholigových Vítkovic.

Na každý poločas si Baník připravil jednu branku - skóre otevřel pár minut před přestávkou stoper Patrizio Stronati a necelých dvacet minut před koncem pečetil triumf jednatřicetiletý útočník Tomáš Smola, jemuž vyšla sázka na velký důraz.

“Konečně jsme si zahráli normální zápas na velkém hřišti. Já se na to vážně těšil už od rána, ty dva měsíce bez toho už byly hrozně únavné. Pomalu to dostáváme zpátky do sebe, myslím, že se do toho dostaneme rychle," hlásil po závěrečném hvizdu jeden ze střelců Patrizio Stronati.

Jak se výhra líbila hlavnímu kouči Luboši Kozlovi? "Jsem rád, že máme za sebou první zápasovou zkušenost po dlouhé době. Zatím jsme absolvovali jeden plnohodnotný trénink na velkém hřišti, pak přijdete do zápasu a stejně zjistíte, že to je úplně něco jiného. Kdybych měl hodnotit vlastní výkon, což ještě nechci, tak bych spokojen nebyl, protože to bylo málo. Ale to v úterý nebyl úplně ten hlavní cíl. Jsem rád, že jsme to sehráli a že si pomalu zase zvykáme na velké hřiště," prozradil v dojmech webu fcb.cz bývalý dlouholetý šéf Dukly, podle něhož by měl jeho tým hrát ligu už 26. nebo 27. května.

Kde viděl proti předposlednímu týmu tabulky FNL největší rezervy? "Opakuji, že po jednom plnohodnotném tréninku v plném počtu výkon hodnotit ani nechci. Samozřejmě bych nebyl spokojen. Protože bych si představoval, že si vytvoříme více šancí. Hráli jsme pomalu a staticky, v držení míče jsme byli asi jednoznačně lepší, ale do finální fáze jsme se nedostávali. A i gól jsme mohli dostat. Je to určitá fáze jako z klasické přípravy. Jsem rád, že se dostali do hry mladí, u kterých je vidět, že mají na čem pracovat. Utkání bylo součástí tréninkového procesu. Všichni odehráli plus minus stejně," zakončil na webu fcb.cz Kozel.

Úterní příprava:

MFK Vítkovice - Baník Ostrava 0:2 (0:1)
Branky: 38. Stronati, 73. Smola.

MFK Vítkovice: Květon (46. Netolička) - Celba, Plesník, Holiš, Helebrand - Putyera, Ožvolda, Chvěja, Kania - Matoušek, Macej. Střídali: Cverna, Motyčka, Šindler, Bolf, Dujsík.

FC Baník Ostrava: Budinský (46. Číž) - Zálešák (46. Mooc), Pokorný (31. Procházka), Stronati (61. Pokorný), Fleišman (46. Lalkovič) - Kaloč (61. Wojatschke), Kuzmanovič (46. Drozd), Jirásek (46. Jánoš) - Reiter (61. de Azevedo), Šašinka (46. Smola), de Azevedo (31. Potočný).