Na Hané se Julišovi smáli, že by mohl hrát za Spartu finále poháru proti Sigmě...

Na Hané se Julišovi smáli, že by mohl hrát za Spartu finále poháru proti Sigmě...
OBSAHUJE OHLASY

Pětadvacetiletý forvard Lukáš Juliš zahájil své olomoucké angažmá ve velkém stylu a dokonce atakoval letitý gólový rekord Radka Druláka, jehož ostatně ještě může ve zbylém průběhu Fortuna:ligy vyrovnat i překonat.

Koronavirová krize sice jeho hanáckou jízdu přerušila, ale kdo ví, třeba na ni kmenový útočník Sparty naváže opět s restartem české nejvyšší soutěže, k němuž dojde v závěru tohoto měsíce...

První zápas po dlouhé pauze však Sigmě nevyšel a prohra 0:4 s druholigovým Prostějovem se nečekala. "Výsledek nic moc. Na druhou stranu to byl jen přátelák. Do ligy zbývá 14 dní a myslím si, že to bude dobrý," uklidňoval fanoušky útočník, jehož slova publikoval server iSport.cz.

Mohla by středeční blamáž nějak poznamenat další přípravu? "Já zažil i to, že jsme prohrávali všechno v přípravě a pak jsme prohrávali i v lize, takže doufám, že teď to bude naopak. Byl to jen jeden zápas, navíc Prostějov hrál dobře. Nikdy jsem je neviděl, ale překvapili mě, věřili si, šlo jim to," chválil protivníka na serveru iSport.cz svěřenec kouče Radoslava Látala.

Co se s desátým celkem prvoligového peletonu dělo? "Nevím, co zbytek, ale já měl trochu těžké nohy. Hráli jsme jeden modelový zápas, ale furt to není ono. Tohle bylo hrozné tempo v tom smyslu, že tam bylo moc ztrát a hra se přelévala nahoru dolů. Oni měli deset brejků, my jsme pak taky mohli dát pět gólů, takže taková přestřelka to v lize nebude. Tam už to bude víc taktické, bohužel bez lidí. Aspoň to však bude dávat televize a my furt máme o co hrát," doplnil na stránkách Sportu konkurent Yunise, Chytila či zraněného Nešpora.

Byť mu končí na Moravě hostování na konci příštího měsíce, nakonec by mělo být prodlouženo až do poloviny července. "Už jsme se o tom bavili, je to na domluvě mezi klubem a hráčem. Já tady chci pokračovat, doufám, že Sigma mě taky bude chtít. Za Spartu bych stejně teď nemohl hrát, i když kluci se mi smáli, že by to mohlo vyjít tak, že bych za Spartu hrál třeba finále poháru proti Olomouci," uzavřel ve Sportu Juliš.

Horváth debutoval vítězně, Prostějov roznesl Sigmu, Dynamo zničilo Táborsko