Krobot sympatizuje se Sigmou již 60 let. Na čem s ní letos spolupracoval?

Krobot sympatizuje se Sigmou již 60 let. Na čem s ní letos spolupracoval?
OBSAHUJE VIDEO

Dramatik, režisér i herec Miroslav Krobot byl Sigmou Olomouc osloven k tomu, aby hanácké značce z Androva stadionu pomohl s prací na dokumentu "Z historie po současnost".

Protože s modrobílým celkem sympatizuje rodák ze Šumperka již od svých osmi let, neměl problém souhlasit a snímkem, který bude mít premiéru pravděpodobně v září, provede jeho hlas.

"Fanouškem Sigmy jsem od 8 let. Olomouc je blízko od místa, kde jsem bydlel a líbila se mi prostě modrá a bílá. Tehdy se tady hrála ještě druhá liga. Pak se postoupilo a s troškou nadsázky - najednou tady hrál Real Madrid, což byl pro mě splněný sen. Vždy, když vyjde rozpis zápasů ligy, napíšu si do kalendáře, s kým hrajeme. Je to něco, na co se potom těším," uvedl v interview pro web sigmafotbal.cz jeden z hlavních hrdinů úspěšného seriálu i filmu "Okresní přebor", za kterým stál režisér Jan Prušinovský.

Přihlíží zápasům pravidelně, nebo je pasivním divákem u obrazovky? "Na Sigmu chodím v Praze, když hraje proti pražským mužstvům. Samozřejmě jsem byl mnohokrát i tady na Andrově stadionu. Měl bych teď pobývat více doma, takže bych rád chodil pravidelně," doplnila kulturní ikona, jíž jste mohli v posledních letech vidět také v seriálech "Vodník", "Zkáza Dejvického divadla" či "Dabing Street".

A jak se mu práce na chystaném dokumentu líbila? "Byla to pro mě taková sentimentální vzpomínka. Také jsem si ověřil, co si ještě všechno pamatuji. Ne, že bych si pamatoval začátky SK Hejčín, ale druhou polovinu filmu si pamatuji naživo. Na dokumentu se mi líbí, že je „srdcařský“. Sice obsahuje historická fakta a data, ale zároveň v něm cítím hezký fanouškovský přístup," uzavřel osmašedesátiletý Krobot, jehož slova publikovaly stránky sigmafotbal.cz.