Yunis se z čekání na ligovou trefu nehroutí: Možná jsem od sebe očekával moc. Ale nezatěžuju si hlavu tím, co bylo

Yunis se z čekání na ligovou trefu nehroutí: Možná jsem od sebe očekával moc. Ale nezatěžuju si hlavu tím, co bylo

Byť nastoupil olomoucký forvard Jakub Yunis svého času za českou reprezentační sedmnáctku i devatenáctku, v souvislosti s jeho osobou se díky rodinným kořenům stále skloňuje také možnost, že by začal reprezentovat Irák.

Když před pár týdny slavil čtyřiadvacáté narozeniny, jeho sociální sítě byly plné gratulací iráckých fanoušků, kteří v podobný scénář věří...

Vytáhlý útočník s krátkou minulostí v polském GKS Katowice by však měl nejprve začít pravidelně hrát ve svém klubu a hlavně střílet branky, což se mu v aktuálním ročníku Fortuna:ligy nepovedlo a to šel do akce hned šestnáctkrát.

V domácím poháru se mu však dařilo a dvě vystoupení přetavil hned ve tři přesné zásahy. Právě od své pěkné bilance v MOL Cupu by se rád odpíchnul také v nejvyšší české soutěži, ve které evidentně zažívá střelecký půst.

"Těžko říct, čím to je. Možná jsem od sebe až moc očekával. Ale nezatěžuju si hlavu tím, co bylo. Žiju pouze přítomným okamžikem," pronesl na webu sport.cz svěřenec kouče Radoslava Látala, v jehož celku se do přerušení soutěže dařilo zejména zapůjčenému Lukáši Julišovi.

Hanácký soubor z Androva stadionu si Yunise nechal i přesto, že o něj byl před časem zájem v Baníku Ostrava i Jablonci. I po odmítnutí dotyčných nabídek však na olomoucké půdě žádnou velkou díru do světa neudělal.

"V daný okamžik jsem se tenkrát rozhodl správně. Jak už jsem říkal, musím se dívat dopředu, pracovat a zlepšovat se," doplnil na sport.cz Yunis, který už se nechce vracet do minulosti.