Nešpor a nová smlouva na Hané? Problém mu nebude dělat ani to, když ho Sigma někam pošle na rozehrání

Nešpor a nová smlouva na Hané? Problém mu nebude dělat ani to, když ho Sigma někam pošle na rozehrání

Olomoucký forvard Martin Nešpor je mimo soutěžní fotbalové dění od úvodu října, kdy mu po dvouměsíčním hraní s bolestmi na magnetické resonanci řekli, že má zánět na sedací a stydké kosti. Jak to vypadá s jeho návratem do služeb hanáckého týmu, jemuž velí Radoslav Látal?

Měl to léčit klidem a terapiemi, jenž to tak úplně nezafungovalo. "Co měsíc jsem chodil na kontrolní vyšetření, ta ukazovala, že se to lepší, ale ne tak, jak lékaři očekávali. Prý to chce čas. Na přelomu ledna a února mi řekli, že zánět tam už není, ale do tréninku mě to nepustilo, zapojit jsem se prostě při nejlepší vůli nemohl a to přetrvává. Do plné zátěže pořád nemůžu. Byl jsem třeba několikrát u doktora v Německu, který mi pomohl už ve Spartě, a jehož mi doporučil kamarád David Jarolím, s nímž jsem hrál v Mladé Boleslavi. Ani to nic nepřineslo. Vyzkoušel jsem, co se dalo. Nechal jsem si udělat vložky do bod, zkoušel kompenzační cvičení, fyzioterapii, různé injekce, ale extra úleva nepřišla. Mohu vyklusávat, běhat, ale nepustí mě to do prudších pohybů," posteskl si na webu sport.cz bývalý ofenzivní hráč Piastu Gliwice, jehož čeká v červnu oslava třicátých narozenin.

Jak tedy jeho léčba pokračuje v těchto dnech? "Dostal jsem se k jednomu pražskému neurologovi a ten tvrdí, že by potíže mohly být od plotének, od zad. V květnu mám jít na injekci během CT vyšetření páteřního kanálu, snad to konečně pomůže. Věřím mu, má s tímto už nějaké zkušenosti, a doufám, že se na trávník vrátím v pořádku a na vrcholové úrovni si ještě zahraji. Nejhorší je, když žijete s bolestí a nemůžete fungovat normálně, když vás to ovlivňuje i v běžném životě. Když jdu k lékaři, vždy mě zajímají tři otázky. Co mám dělat, aby mě noha přestala bolet, jak dlouho to potrvá a kdy budu moci zase hrát. Odpovědi jsou však stále neurčité. Už mám ale nějaký věk, a tak psychika je silnější. Kdybych měl dvacet, bral bych to hrůzostrašně. To ale nechci. Nejsem ani taková povaha. Kdyby ano, dávno bych to zabalil, prostě bych se s prominutím na všechno vysral. Dělám však první a poslední, abych se vrátil, byť je to psychicky hodně složité. Pamatuji si v té souvislosti na jedno období, kdy jsem byl ve Spartě, operací jsem řešil problémy s kolenem a vůbec to nepomohlo. Tehdy jsem byl na dně, bylo to hrozné. Pomohla mi však manželka. Říkala: Prober se, fotbal je fotbal a život je život," pokračoval na serveru sport.cz útočník z Androva stadionu, který alespoň šlape na rotopedu, posiluje a chodí běhat.

Toho, že se může časem vrátit do koloběhu absolutně nerozehraný, se neobává. "Dělám vše, abych se z toho srabu dostal. Když mě noha pustí na hřiště, nebude s návratem do hry problém. Stačí mi měsíc, abych se adaptoval. Když něco děláte dlouho, jste na to zvyklí, jde to," informoval na sport.cz devětadvacetiletý útočník, který si žádné lhůty nestanovuje, protože by to považoval za věštění. "Zkouším to už s kondičním trenérem zatěžovat i přes bolest, už jsem byl třikrát. Když řeknu dva měsíce, bude to jako věštění z křišťálové koule. Věřím prostě neurologovi, který mě má nyní v péči. Časový horizont si však nedávám."

Smlouva s olomouckou značkou mu však vyprší již za pár týdnů a nová dohoda mu zatím stále nabídnuta nebyla. "S ředitelem Ladislavem Minářem se o tom bavíme, ale logicky, klub nebude prodlužovat smlouvu hráči, co je zraněný a neví, co bude dál. Další působení v Sigmě si ale dovedu představit, a to jsem mu i řekl. Na to, abychom se v tomto směru bavili nějak konkrétněji, však teď není vhodná doba. Ta přijde, teprve až budu zdravý. Nejdůležitější pro mě nyní je uzdravit se. Už jsem si řekl, že jestli mám skončit s fotbalem, tak skončím. Mám za sebou dost a bylo to krásné, na druhé straně, fotbal miluji a pořád jsem přesvědčen, že to půjde. Když se uzdravím, bude to jednoduché. Problém mi nebude dělat, když mě Sigma pošle někam na rozehrání, na zkoušku. V tomto si věřím. Vím, že se o sebe postarám, že budu moci fungovat," uzavřel někdejší fotbalista Mladé Boleslavi, Bohemians 1905 či Sparty, jehož stanovisko vyšlo na sport.cz.