Kdo získá německý titul? Bohužel zase Bayern. Přál bych si, aby se situace změnila, říká Morávek

Kdo získá německý titul? Bohužel zase Bayern. Přál bych si, aby se situace změnila, říká Morávek

I když je Augsburg čtrnáctý a sestupové pozice mu nenáleží, ostřílený záložník Jan Morávek říká, že je týmovým cílem zisk co nejvíce bodů a klidná záchrana. Třeba i tři kola před koncem...

Jaký dojem má z nového trenéra Heiko Herrlicha, který v sobotu proti Wolfsburgu nemůže být na lavičce, protože porušil karanténní opatření? "Velice dobrý. Myslím, že nám všem nalil do žil pozitivní energii. Sám fotbal hrál na vrcholové úrovni, to je vidět na něm i jeho trénincích. Má trochu odlišný přístup než předchozí trenér Schmidt. Myslím, že jsme takovou změnu potřebovali. Zápasy na začátku roku nebyly dobré, jen doufám, že se jeho přínos ve zbylých devíti utkáních projeví. Snad kouče podpoříme tím, že budeme hrát dobře a že přetavíme to, co se nám snaží na tréninku předat," pronesl bývalý hráč Schalke 04 či Bohemians 1905, jehož názor vyšel na portálu iSport.cz.

Jak silnou pozici pod ním krajan Tomáše Koubka a Marka Suchého cítí? "Zajímavá otázka, na kterou nejsem schopný odpovědět. Cítím se dobře, tréninky jsem absolvoval de facto všechny. Ale i z nich je těžké něco vyčíst. Doufám za sebe i za další české kluky, že dostaneme šanci a že se v nejlepším případě sejdeme na hřišti už v sobotu. Uvidíme," nechal vše otevřené třicetiletý fotbalista, jenž naskočil v tomto bundesligovém ročníku na 449 minut čistého času.

Zatímco v Augsburgu se budou snažit, aby zůstaly celky Mainzu, Dusseldorfu, Werderu a Paderbornu pod nimi, největším favoritem na zisk primátu je opět vedoucí Bayern, který vládne soutěži nepřetržitě již hezkou řádu sezon. Sám Morávek už mu to ovšem moc nepřeje. "Asi ano. Klasicky, bohužel… Osobně bych si přál, aby se situace změnila, protože je to pořád stejné. V mých očích by se hodila nějaká změna, ale Bayern je extrémně silný. Myslím, že Lipsko i Dortmund mají sílu, aby je prohnaly. O Lipsku jsem říkal celý rok, že bych se nedivil, kdyby titul uhráli. Ale teď to vypadá, že Bayern pod trenérem Flickem šlape a bude těžké ho o titul připravit," uzavřel v interview pro Deník Sport Morávek, jehož domovem je WWK Arena.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.