Loučení Cavaniho s evropskou pozorností? Předpokládá se, že se vrátí na svůj rodný kontinent

Loučení Cavaniho s evropskou pozorností? Předpokládá se, že se vrátí na svůj rodný kontinent

Posledních sedm let věrně sloužil v PSG, předtím válel pod Vesuvem. Dnes již třiatřicetiletý uruguayský kanonýr Edinson Cavani zvažuje odchod z popředí zájmu, který mu evropské velkokluby nabízely. Před novou sezónou bude na hráčském trhu registrován jako volný bez smluvních závazků, proto se již několik měsíců hojně spekuluje, v jakém azylu bude jeho budoucnost. Nejvíce pravděpodobný se zdá být odchod za velkou louži.

Cavani je stále považován za jednoho z nejlepších střelců na světě a zájemců se objevovalo v poslední době hned několik. Spekulovalo se o jeho návratu do Serie A, pozadu nebyly ani kluby z anglické Premier League. Kdyby v poslední době netrávil tolik času na marodce, možná by se PSG rozhodlo kontrakt i prodloužit, ale vše nasvědčuje tomu, že se ho ujme nový zaměstnavatel.

Problémem na přestupovém trhu může být aktuální situace, kdy si všechny kluby musí utahovat opasky. I proto se jeví jako pravděpodobné, že někteří evropští zájemci couvnou a raději se zaměří na perspektivní mladíky, na kterých by mohli v budoucnu více profitovat. Také platové požadavky jihoamerického hráče nejsou zrovna malé.

Nejpravděpodobnější variantou se tedy v tuto chvíli stává přesun za velkou louži do severoamerické MLS. Zájem zde projevuje Inter Miami, který vlastní britská legenda David Beckham. Klub je ochoten nabídnout Cavanimu adekvátní podmínky a důstojný závěr jeho kariéry.