Šádek si ze mě dělal srandu, když říkal, že jsem jeho učitel, což mě těšilo, tvrdí Pelta. Jak vidí Tvrdíka s Křetínským?

Šádek si ze mě dělal srandu, když říkal, že jsem jeho učitel, což mě těšilo, tvrdí Pelta. Jak vidí Tvrdíka s Křetínským?

Pětapadesátiletý majitel Jablonce Miroslav Pelta má za sebou účast v pořadu "Česká ulička", ve kterém se ho moderátor Michal Hrdlička mimo jiné vyptával i na šéfy tří nejbohatších značek tuzemské mapy Slavie, Plzně a Sparty.

Co pronesl na adresu Jaroslava Tvrdíka, jenž vládne v Edenu? "Slavia má pod vedením Jaroslava Tvrdíka výsledky, postoupila do Ligy mistrů, vyhrála titul. Je to úspěšná mise, i když jí jsem samozřejmě sparťan, tak bych byl radši, kdyby taková euforie byla na Spartě," citoval iSport.cz slova "Velkýho čápa".

Ohledně Viktorie nehodnotil vlastníka Tomáše Paclíka, nýbrž jeho pravou ruku a generálního manažera v jedné osobě Adolfa Šádka. "Áda si ze mě dělal srandu, když říkal: Ty seš můj učitel! To mě samozřejmě těšilo. Má svoje přednosti, je neskutečně pracovitý, bystrý, ale má svoje limity, že občas předvede lokální exces. Vidím, že jeho práce je pro Viktorii zásadní," ocenil svého konkurenta bývalý šéf FA ČR, jehož slova nabídl Deník Sport.

A co Daniel Křetínský, jemuž se dlouhodobě dere do přízně včetně vyjádření o tom, že by si dokázal představit funkcionářský návrat na Letnou? "U Daniela Křetínského jen koukám, jaký to je obchodník. Mile mě překvapil, je to osobnost evropského byznysu," chválil serverem isport.blesk.cz citovaný Pelta.

Jeden z nejmocnějších mužů současné tuzemské branže je mimochodem jedním z obžalovaných v případu rozdělování sportovních dotací a soud mu startuje již v polovině tohoto měsíce. "Jsem vystaven situaci, o které jsem si myslel, že ji nikdy nezažiju. Uvidíme, jak dopadne ta kauza. Já myslím, že dobře. Vím, že ty skutky, které jsou mi dávány za vinu, jsem nespáchal, ale když jsem viděl ten mediální tlak a všechno, tak mě to nenechává klidným. Doufám, že se dokážu obhájit tak, abych mohl ve fotbale působit dál. Je to můj život, moje celoživotní dílo, co dělám třicet let, neumím nic jinýho," ozřejmil ve Sportu Pelta, jehož značka je v současnosti ve Fortuna:lize na čtvrté pozici a společně s Libercem a se Spartou se zřejmě popere o bronz.

Slavia stačí k titulu už jen 13 bodů, třeba s jednou remízou a dvěma prohrami. A Proske na Bohemce také chyboval